Wernisaż wystawy Walerego Sleżuka "Sztuka nie zna granic" - Komorów
454"Sztuka nie zna granic" tak zatytułowana jest wystawa prac Walerego Sleżuka, artysty z Ukrainy.
Katarzyna Walichnowska, dyrektor komorowskiej biblioteki, powiedziała, że zawsze jest ogromnie szczęśliwa, gdy w domu Marii Dąbrowskiej może gościć artystów. Tym razem powiedziała, mamy przyjemność gościć i zaprezentować twórczość Walerego Sleżuka.
Na wystawie zgromadzonych zostało przeszło trzydzieści prac artysty. Były to głównie obrazy olejne, które przedstawiały między innymi wiejskie krajobrazy, martwe natury, portrety i kwiaty. Walery Sleżuk jest artystą, który realistycznie potrafi pokazać otaczającą go przestrzeń. Mówi o sobie, że używa kolorów nie tylko po to, aby fotograficznie przedstawić naturę, ale aby wyrazić swoje odczucia i nastrój. Jego obrazy znakomicie oddają urok uchwyconej i zapamiętanej chwili.
Podczas wernisażu była okazja do rozmowy z artystą o jego pracy, zainteresowaniach, a także o życiu na Ukrainie.
Wszystkie prezentowane prace można było zakupić, a także otrzymać specjalną dedykację od autora.
Warto dodać, ze ceny prezentowanych obrazów są bardzo przystępne. I może, w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, to dobry pomysł na prezent! Wystawa potrwa do 10 grudnia. Zapraszamy!
Walery Sleżuk - urodził się w roku 1954 na Ukrainie. Studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Odessie (dyplom w 1982 r.) pod kierunkiem profesorów Witalego Kosowicza i Iwana Logwina. Z czasem sam zaczął uczyć malarstwa w Łucku.
Maluje portrety, pejzaże, martwe natury zarówno olejne jak i akwarele, zajmuje się także grafiką.
Artysta jest zauroczony polską gościnnością, krajobrazem, szczególnie ciepłymi barwami naszej jesieni. Jest przekonany, że sztuka nie zna granic i swoimi obrazami chce przemówić do wszystkich ludzi wrażliwych na piękno.
Prace Walerego Sleżuka wystawiane były w Odessie, Łucku, Czerniowcach, Kijowie, Ząbkach, Żyrardowie, Lublinie, Milanówku, Ursusie, Wołominie, Grodzisku Mazowieckim, a także znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, na Ukrainie, w Niemczech, we Włoszech, w Szkocji, Francji i USA.
Zobacz także
(piątek, 6 grudnia, godz. 18.00).
(sobota, 22 kwietnia, godz. 10.00-12.00)
Obowiązują zapisy!
(środa, 19 kwietnia)
(środa, 8 lutego, godz. 18.00).