18.07.2023 13:20

18. Namalować świat-nauka rysunku i malarstwa

20
Lokalizacja: Granica
  • Adres (ulica i nr/ rejon ulic)

Szkoła podstawowa,  ul. Główna 96

  • Opis lokalizacji

Sala lekcyjna

  • Uzasadnienie realizacji projektu

Prace manualne w tym rysowanie i malowanie są znaną terapią dającą ujście negatywnym emocjom, które w dzisiejszym świecie nam towarzyszą. Pandemia, wojna na Ukrainie są powodem różnych negatywnych stanów psychicznych u mieszkańców takich jak strach, agresja, zamknięcie w sobie, depresja. Zajęcia są rozwojowe i dają możliwość po ich zakończeniu do samodzielnego malowania w domu i tym samym pozytywnego działania na rzeczywistego stanu emocjonalnego, co przekłada się na ogólny stan zdrowia.

  • Skrócony opis projektu

Celem projektu jest nauka podstaw rysunku i malarstwa, aby uczestnicy mogli odreagować stres przez malowanie. Projekt jest skierowany do mieszkańców naszej gminy, którzy nie mogą z przyczyn zdrowotnych rozładować swoich emocji w inny sposób lub chcą poznać tajniki rysunku .Grupa około 20 osób od 15 do 100lat ,

  • Szczegółowy opis projektu

Zajęcia raz w tygodniu po 2 godz. przez 40 tygodni od godz. 18:00.Nauka podstaw rysunku i malowanie farbami. Rysowanie tematyczne lub według indywidualnych pomysłów pod okien nauczyciela. Po zakończeniu swojej pracy wystawa i omawianie własnej twórczości.. Projekt skierowany do mieszkańców, którzy chcą wyrażać swoje emocje np. pędzlem. Grupa ok 20 osób o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

  • Odbiorcy projektu

Projekt jest skierowany do mieszkańców naszej gminy do starszej młodzieży jak i osób dorosłych bez ograniczeń wieku), zwłaszcza do osób, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą rozładować swoich emocji inaczej lub chcą poznać tajniki rysunku.

  • Szacowane koszty realizacji projektu:

Szacowany łączny koszt realizacji projektu: 30 000,00 zł