27.07.2023 11:35

21. Faszynowanie linii brzegowej oczka wodnego oraz wykonanie pomostu pomiędzy dwoma mostkami

35
Lokalizacja: Sokołów
  • Adres (ulica i nr/ rejon ulic)

ul. Rodzinna, nr. działki 187 Sokołów

  • Opis lokalizacji

Działka znajduje się pomiędzy zabudowaniami, na której jest plac zabaw i oczko wodne

  • Uzasadnienie realizacji projektu

Realizacja projektu spowoduje, że to miejsce stanie się jeszcze bardziej przyjazne dla mieszkańców. To miejsce mieszkańcy coraz częściej odwiedzają. Organizowane są tam spotkania z mieszkańcami co sprzyja coraz większej integracji. Sami mieszkańcy spotykają się, aby odpocząć. Od kilku lat staramy się, aby to miejsce było dla nas odskocznią od codzienności.

  • Skrócony opis projektu

Celem projektu jest wzmocnienie linii brzegowej, aby ziemia nie obsuwała się do wody jak i kwestia wizualna oczka wodnego, a pomost będzie służył dla ludzi, którzy będą mogli sobie na nim usiąść, odpocząć i porozmawiać podziwiając ten teren, na którym się znajduje. W zakres wchodzi faszynowanie linii brzegowej ok. 350 mb. i wykonanie pomostu pomiędzy dwoma istniejącymi mostkami ok. 50 m2 z barierkami, ławkami i stolikiem. Odbiorcami projektu będą mieszkańcy naszej gminy, którzy częściej odwiedzają to miejsce, aby odpocząć od codziennego zgiełku.

  • Szczegółowy opis projektu

Projekt polega na wzmocnieniu linii brzegowej oczka wodnego, aby ziemia nie obsuwała się do wody i łatwiej będzie o to zadbać oraz wykonaniu pomostu (tarasu), który połączy dwa mostki oraz na którym będzie można miło spędzić czas. Faszynowanie polega na wbiciu pali co 50-70 cm i przeplatanie pomiędzy nimi gałęzi wiklinowych. Pomost zbudowany na palach drewnianych lub metalowych, podłoga wykonana z deski modrzewiowej, dookoła tarasu barierka oraz 2 ławeczki i stolik. Taras powinien wychodzić ok 2.5 mb w głąb stawu.

  • Odbiorcy projektu

Odbiorcami projektu będą mieszkańcy Sokołowa oraz mieszkańcy naszej gminy którzy coraz częściej odwiedzają to miejsce, aby odpocząć od codziennego zgiełku.

  • Szacowane koszty realizacji projektu

Szacowany łączny koszt realizacji projektu: 112 000,00 zł