26.07.2023 13:05

4. Taneczne wieczory na dechach tematyczne wieczorki taneczne w plenerze - cykl letnich zabaw integracyjnych dla mieszkańców

31
Lokalizacja: Nowa Wieś
  • Adres (ulica i nr/ rejon ulic)

Ul. Heleny – staw wędkarski Smug - Nowa Wieś

  • Opis lokalizacji

Drewniane podesty nad stawem wędkarskim Smug

  • Uzasadnienie realizacji projektu

Projekt wychodzi naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom mieszkańców naszej gminy, którzy wolny czas chcą spędzać aktywnie oraz integrować się podczas zabaw tanecznych. Taniec wyzwala wiele pozytywnych emocji i ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Podczas tańca wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia, co poprawia samopoczucie. Taniec przyczynia się również do redukcji poziomu hormonu stresu - kortyzolu, dzięki czemu czujemy się spokojniejsi i bardziej zrelaksowani oraz poprawia się nasza kondycja psychiczna i fizyczna. Dodatkowym atutem organizowanych spotkań byłoby przebywanie na świeżym powietrzu, co pozwala dotlenić organizm i oderwać się od codziennego otoczenia pracy i domowych obowiązków. Podczas lata, a konkretnie w okresie wakacyjnym wszystkie zajęcia taneczno – sportowe w świetlicach na terenie gminy zostają zawieszone i powstaje luka, którą można wypełnić tematycznymi wieczorami tanecznymi, propagując przy tym zdrowy tryb życia i zachęcać mieszkańców do nauki tańca i wspólnego spędzania czasu.

  • Skrócony opis projektu

Celem projektu jest organizacja cyklicznych potańcówek tematycznych w okresie letnim, skierowanych do wszystkich chętnych mieszkańców naszej gminy. Odpowiednio dobrana przez profesjonalnego DJ’a muzyka pozwoli oddać klimat tematycznej imprezy (będą to przykładowo: wieczór latino, disco, lata 60-te,70-te,80-te, wieczór grecki – zorba, wieczór kowbojski- country, rockowy, itd.). Imprezy poprowadzi wodzirej - instruktor tańca ucząc przy tym nowych kroków do różnych rodzajów muzyki. Zapraszamy do tańca wszystkich mieszkańców naszej gminy – wstęp wolny. Taniec to zdrowie i pogoda ducha!

  • Szczegółowy opis projektu

Projekt będzie się składał się z 4 imprez, każda o innej tematyce muzycznej (np. wieczór latino, disco, lata 60-te, 70-te, 80-te, wieczór grecki – zorba, wieczór kowbojski- country, rockowy, bollywood, itd.). Mieszkańcy naszej gminy będą mogli tańczyć i bawić się w rytmach muzyki, odpowiednio dobranej przez profesjonalnego DJ’a, a także poszerzać swoje umiejętności taneczne pod okiem instruktora – wodzireja. Umożliwi to mieszkańcom spędzenie miło czasu w gronie przyjaciół i znajomych, dzięki temu ludzie otrzymają także możliwość zacieśnienia więzów sąsiedzkich oraz poznawania nowych osób, doświadczą różnorodności kultur pod względem muzyki i tańca. Jest to wspaniała inicjatywa dla pasjonatów tańca i nie tylko, to doskonała alternatywa spędzenia wolnego czasu integrując się z innymi mieszkańcami. Projekt jest skierowany do wszystkich mieszkańców naszej gminy. Imprezy będą odbywać się w godz. 18:00 – 22:00 w sobotę lub piątek – w czerwcu x1, w lipcu x1, w sierpniu x1, we wrześniu x1.

  • Odbiorcy projektu

Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców naszej gminy bez względu na wiek i płeć, którzy chcieliby spędzić czas tańcząc na świeżym powietrzu.

  • Szacowane koszty realizacji projektu

Szacowany łączny koszt realizacji projektu: 35 300,00 zł