11.05.2011 11:50

„Poznajmy się lepiej”

4
W poniedziałek, 9 maja w świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi, z inicjatywy rady sołeckiej odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Poznajmy się lepiej”.
Jak powiedziała pani Elżbieta Biczyk, przedstawicielka rady sołeckiej, regularne spotkania mieszkańców Nowej Wsi mają na celu zintegrowanie lokalnej społeczności, zawieranie nowych znajomości, wymianę poglądów i wspólne rozwiązywanie problemów. Pierwsze spotkanie zainaugurowała piosenka Trubadurów „Znamy się tylko z widzenia”. Następnie każdy obecny na sali mógł w kilku słowach przybliżyć pozostałym swoją sylwetkę, zainteresowania i pasje. Inicjatorzy spotkań „Poznajmy się lepiej” zapraszają i czekają na wszystkich mieszkańców Nowej Wsi, niezależnie od wieku czy wykształcenia, do wspólnych rozmów przy kawie, herbacie i domowych wypiekach. Na poniedziałkowym spotkaniu, obecni mieli okazję spróbowania ciast pani Elżbiety Biczyk.
Kącik kulinarny i wymiana przepisów to jeden z elementów nowowiejskich spotkań. Ponadto organizatorzy planują spotkania z ciekawymi ludźmi, promowanie talentów, koncerty, warsztaty twórcze i wiele innych atrakcji. Już 5 czerwca w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej odbędzie się koncert zespołu, którego członkiem jest mieszkaniec Nowej Wsi, Lech Kurant. Szczegóły już wkrótce na plakatach, które pojawią się w okolicy.
Autor: Anna Bąkowska
Opublikowany przez: Anna Bąkowska