18.01.2018 15:20

„Balon” nad boiskiem w Michałowicach

862
Pneumatyczna hala, potocznie zwana balonem, już od jakiegoś czasu stoi nad boiskiem w Michałowicach. Trwają końcowe odbiory niezbędne do przekazania obiektu w pełni do użytkowania.

Hala o konstrukcji pneumatycznej pełni funkcję sezonowego zadaszenia dla istniejącego boiska przy szkole podstawowej do gry w piłkę nożną, którego powierzchnia wynosi 1350 m2. Wysokość hali to ponad 10 m, szerokość 29 m i długość 46 m.

 

Cala konstrukcja powiązana jest z podłożem za pomocą kotew stalowych. Pokrycie balonu składa się z trzech powłok (nośnej, izolacyjnej i ochronnej), które wykonane są z niepalnych materiałów. Ciśnienie i temperatura wewnątrz hali utrzymywane są za pomocą systemu nadmuchowo-grzewczego (system grzewczy zasilany jest olejem opałowym). Hala wyposażona jest w system zasilania awaryjnego (agregat prądotwórczy), który włączy się automatycznie w przypadku spadków napięcia. Wewnątrz zastosowano oświetlenie LED. Na płytę boiska prowadzą drzwi obrotowe, przez które przechodzi się pojedynczo. Obiekt wyposażony jest także w dwa wyjścia awaryjne. 

 

A jakie są plany jego użytkowania? Administratorem obiektu jest szkoła podstawowa w Michałowicach. Od poniedziałku do piątku hala będzie wykorzystywana przez michałowicką szkołę oraz działające na terenie naszej gminy uczniowskie kluby sportowe, FC Jaguar oraz FC Komorów. Mieszkańcy będą mogli z niego korzystać w soboty i niedziele. 

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także