16.07.2014 09:35

Dobry Klimat dla Rodziny - spotkanie w Pałacu Prezydenckim

195
Anna i Bronisław Komorowscy spotkali się z przedstawicielami samorządów, które jako pierwsze wprowadziły Kartę Dużej Rodziny, oraz instytucji partnerskich Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Wśród zaproszonych był wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który otrzymał podziękowania za wprowadzenie karty rodziny w naszej gminie.

Prezydent Komorowski wyraził wdzięczność samorządom za budowanie dobrego klimatu dla wielodzietnych rodzin. Równocześnie podkreślił, że wprowadzenie Karty Dużej Rodziny jest wyrazem troski o dobro takich rodzin oraz wrażliwością na ich potrzeby.

 

Obok programów samorządowych od połowy czerwca ruszył ogólnopolski program Karty Dużej Rodziny. Dzięki niemu rodzice mający na utrzymaniu  co najmniej troje dzieci  mogą korzystać m.in. ze zniżek w PKP, muzeach, niektórych sieciach sklepów .  

 

Aby otrzymać kartę, należy złożyć wniosek w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania. 

W naszej gminie obsługę wniosków prowadzi Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wnioski można składać w jego siedzibie: Reguły, ul. Aleja Powstańców Warszawy 1,  w pokoju nr 7 (parter),  w godzinach: pon. 9 -13 , wt.- pt. 8 -12.  

więcej informacji i wniosek

 

Podczas spotkania Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz wręczył pierwsze symboliczne ogólnopolskie Karty Dużej Rodziny z numerami 1 i 2 dla Bronisława i Anny Komorowskich. Para prezydencka jest rodzicami pięciorga dzieci.

 

Zdjęcia pochodzące z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP. 

Autorem zdjęć jest Pan Wojciech Olkuśnik.

 

 

 

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji
Podobne tematy: rodzina 3+

Zobacz także