16.07.2021 13:10

Działania antysmogowe - pierwsze spotkanie za nami. Ruszają punkt konsultacyjny oraz infolinia programu "Czyste Powietrze"

333
W czwartek, 15 lipca eksperci z firmy GlobalECO spotkali się z mieszkańcami gminy Michałowice. Odpowiadali na pytania jak pozyskać dofinansowanie na np. wymianę kotła, ocieplenie domu, OZE czy wymianę okien i drzwi z ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze”. Przedstawili także na czym będzie polegać nasz nowy pilotażowy program pod nazwą „Wdrażanie działań antysmogowych w Gminie Michałowice” oraz jak będzie wyglądać inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie naszej gminy, która ruszy już niebawem.

Było to pierwsze z szeregu spotkań informacyjnych, które dotyczą dwóch obszarów polityki antysmogowej. Jednym z nich jest inwentaryzacja źródeł ciepła na terenie naszej gminy, drugim – informacje dotyczące możliwości dofinansowania do wymiany pieców, ocieplenia domu, wymiany okien, drzwi, ulgi termomodernizacyjnej. Jak podkreślał Tomasz Lewkowicz, ekspert z firmy GlobalEco, firma będzie pomagać mieszkańcom w uzyskaniu dofinansowania z różnych programów, m.in. Czyste Powietrze, Mój Prąd, Programów NFOŚ, Energia Plus, AgroEnergia. Firma dobierze konkretny program do indywidualnej sytuacji mieszkańca (finansowej i mieszkaniowej) oraz pomoże przejść przez wszystkie etapy realizacji inwestycji - od dokonania indywidualnej oceny technicznej domu (m.in. świadectwo charakterystyki energetycznej budynku, badanie termowizyjne), zdiagnozowania najpilniejszych potrzeb energetycznych budynku, kwalifikacji do właściwego źródła finansowania aż po rozliczenie dofinansowania.

Warunkiem przystąpienia do programu będzie likwidacja ogrzewania węglowego i chęć dokonania zmian w budynku, które przyczynią się do zmniejszenia zapotrzebowania na energię, np. wykonania termomodernizacji. Pilotażem zostanie objętych około 100 beneficjentów – mieszkańców Gminy Michałowice.

W poniedziałek, 19 lipca rusza także punkt konsultacyjny.

Punkt będzie czynny:

Poniedziałek, w godzinach 10:00 – 15:00

Wtorek, w godzinach 15:00 – 20:00

Środa, w godzinach 15:00 – 20:00

Punkt znajduje się w Sali Multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.

W poniedziałek, 19 lipca, zostanie także uruchomiona infolinia 577 757 122, która będzie czynna:

Poniedziałek, w godzinach 10:00 – 15:00

Wtorek oraz środa, w godzinach 15:00 – 20:00

Czwartek oraz piątek, w godzinach 8:00 – 12:00

 

Informacje będzie można również otrzymać drogą mailowa, pisząc na adres: antysmog|michalowice.pl| |antysmog|michalowice.pl

 

Zapraszamy na kolejne spotkania informacyjne:

  • 10 sierpnia godz. 18.00 - świetlica w Opaczy–Kolonii, ul. Ryżowa 90
  • 25 sierpnia godz. 17.00 - szkoła w Michałowicach, ul. Szkolna 1
  • 25 sierpnia godz. 19.00 - świetlica w Komorowie, ul. Kaliszany 18

 

W sprawie zapisów do programu prosimy o kontakt z infolinią: 577 757 122

Szczegóły programu na stronie: https://www.michalowice.pl/czystepowietrze/start

 

 

punkt konsultacyjny

Zobacz także