21.01.2010 22:00

Dzień Babci i Dziadka w Nowej Wsi

9
W czwartek 20 stycznia w Nowej Wsi odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przybyli na nie licznie członkowie miejscowego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
Gospodynią i organizatorką tegorocznego spotkania Babć i Dziadków z Nowej Wsi była Pani Halina Szwech – Zastępca Przewodniczącej Koła. Popołudnie upłynęło w radosnej i serdecznej atmosferze.

Śpiewano piosenki, recytowano okolicznościowe wiersze i przedstawiano skecze. Na stołach nie zabrakło oczywiście smakowitych wypieków. Wśród przybyłych była Pani Saturnina Pawlak, która może pochwalić się aż dziewięciorgiem wnuków i dwójką prawnuków!Babcia i dziadek to wyjątkowe osoby w życiu każdego człowieka, z nimi zawsze wiążą się piękne wspomnienia. Pomysł obchodów Dnia Babci pojawił się w 1964 roku w tygodniku "Kobieta i Życie", a rok później święto to zaczął popularyzować "Express Poznański". W roku 1966 również "Express Wieczorny" ogłosił dzień 21 stycznia Dniem Babci.
Później powstała z kolei tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.

Wszystkim naszym Kochanym Babciom i Dziadkom dziękujemy za ich dobroć, ciepło oraz cierpliwość i życzymy wszystkiego co najlepsze.
Autor: Anna Bąkowska
Opublikowany przez: Anna Bąkowska