Dzienny Dom Seniora

06.08.2018 13:35     184
Budynek w Komorowie przy ul. Ceglanej przed modernizacją - tu ma powstać Dzienny Dom Seniora
Podobne tematy: inwestycje

W Komorowie przy ul. Ceglanej powstanie Dzienny Dom Seniora. Będzie się on mieścił w budynku, który zostanie przebudowany i dostosowany do jego potrzeb. Na realizację tego projektu gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości 300 000 zł w ramach programu „Senior+”. Zakłada się, że Dzienny Dom Seniora (DDS) rozpocznie swoją działalność na początku 2019 r.


Jego funkcjonowanie przewidziane jest od poniedziałku do piątku, przez 8 godzin dziennie. Wśród propozycji, które znajdują się w projekcie, jest zapewnienie seniorom z naszej gminy m.in.: usług kulturalno-oświatowych, zajęć związanych z  aktywnością ruchową, sportową i rekreacyjną, a także usług terapii zajęciowej. Z propozycji DDS będzie mogło skorzystać 30 seniorów, ze szczególnym uwzględnieniem osób samotnych, osób z niepełnosprawnością, dotkniętych niesamodzielnością i dysfunkcjami społecznymi czy posiadających złe warunki mieszkaniowe lub złe stosunki z rodziną.  

 

Budynek, w którym ma znajdować się Dzienny Dom Seniora, do tej pory pełnił funkcję usługowo-gastronomiczną. Obiekt wraz z terenem będzie dzierżawiony przez gminę od spółki WKD. 

 

Po zakończeniu prac remontowych w jego wnętrzu zostaną wydzielone nowe pomieszczenia m.in. pod salę ogólną, salę do zajęć ruchowych, biblioteczkę, pokój pielęgniarski, pokój terapii indywidualnej, a także pod zaplecze sanitarne,kuchenne i magazynowe. Wszystkie pomieszczenia zostaną odpowiednio wyposażone, w tym np. sala zapewniająca utrzymanie aktywności ruchowej w  m.in. drobny sprzęt rehabilitacyjny, rower stacjonarny, steper, materace/maty gimnastyczne i drabinki.

 

Przebudowa obejmuje także modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej oraz centralnego ogrzewania. Na zewnątrz budynku zostanie odnowiona elewacja, a teren wokół niego zostanie uporządkowany. Zostaną postawione nowe stojaki na rowery oraz ławki.

 

Na przebudowę budynku gmina otrzyma 250 000 zł dofinansowania, natomiast na jego wyposażenie -  50 000 zł.  

 

Obecnie trwa postępowanie przetargowe na przebudowę i dostosowanie budynku przy ul. Ceglanej do potrzeb Dziennego Domu Seniora. Jednak to nie jedyne przeznaczenie tego obiektu. Po zakończeniu ośmiogodzinnej działalności DDS, a także w weekendy, będzie on mógł być udostępniany innym organizacjom seniorskim i wolontariackim z naszej gminy.

Opublikowane przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także

Trwa budowa świetlicy w Opaczy-Kolonii (zdjęcie UG)

Gminne inwestycje 13.07.2018 11:50

Sezon wakacyjny i urlopowy w pełni, ale nie jest to z pewnością czas przerwy dla inwestycji. One trwają cały rok (planowanie, organizowanie przetargów i wreszcie wykonawstwo). Wybierzmy się zatem na inwestycyjną wycieczkę po naszej gminie.

czytaj więcej
Przebudowa ul. Kujawskiej w Komorowie

Przebudowa ul. Kujawskiej w Komorowie 18.05.2018 11:59

Przebudowa ul. Kujawskiej w Komorowie rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 21 maja.

czytaj więcej
ul. Podlaska- dziś

Przebudowa ul. Podlaskiej w Komorowie 08.05.2018 08:20

Od środy, 9 maja rozpocznie się przebudowa ulicy Podlaskiej w Komorowie.

czytaj więcej
Rozlicz PIT 2017 tam gdzie mieszkasz

Rozlicz PIT 2017 tam gdzie mieszkasz 04.04.2018 10:05

Zachęcamy osoby, które mieszkają w naszej gminie, a nie są tu zameldowane, do rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie, właściwym ze względu na miejsce zamieszania.

czytaj więcej
Pełnowymiarowe boisko z trybunami w Granicy

Gmina Michałowice w inwestycyjnej czołówce Mazowsza! 16.10.2017 10:40

Nasza gmina jest 3. gminą wiejską województwa mazowieckiego w rankingu wydatków inwestycyjnych poniesionych w latach 2014-2016, który został opublikowany przez magazyn samorządowy „Wspólnota”.

czytaj więcej
REGULSKA w Michałowicach – jeszcze chwila zanim ruszy

REGULSKA w Michałowicach – jeszcze chwila zanim ruszy 12.07.2017 15:15

Niekorzystne warunki atmosferyczne, obfite opady deszczu i wichury powodujące liczne awarie na liniach energetycznych, spowodowały przesunięcie terminu zakończenia przebudowy ul. Regulskiej w Michałowicach na 31 lipca br.

czytaj więcej
Inwestycja PAŻP w Regułach

Inwestycja PAŻP w Regułach 14.10.2016 12:00

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) nabyła od Agencji Nieruchomości Rolnej, w drodze przetargu, działkę nr 616/4 w Regułach.

czytaj więcej
Zaprojektowany budynek świetlicy w Suchym Lesie

Inwestycje 13.07.2016 15:15

W ostatnim czasie odbyły się kolejne postępowania przetargowe na wykonanie inwestycji infrastrukturalnych. Trwają prace związane z przebudową ul. Księcia Józefa Poniatowskiego w Michałowicach-Wsi oraz wykonaniem chodnika w ul. Brzozowej w Nowej Wsi. Wkrótce zostanie wyłoniony wykonawca budowy świetlicy w Suchym Lesie.

czytaj więcej
Projektowane boisko w Granicy

Gminne obiekty sportowe 29.06.2016 12:05

Baza sportowa naszej gminy zostanie powiększona o 2 kolejne obiekty. Wkrótce w Pęcicach Małych zostaną zakończone prace związane z budową boiska do siatkówki i koszykówki, natomiast w Granicy rozpoczęła się inwestycja, w efekcie której powstanie obiekt piłkarski spełniający wymogi PZPN i MZPN dla rozgrywek zespołów do IV ligi włącznie. W Michałowicach, przy zespole szkół, trwa kompleksowa odnowa istniejącego boiska i bieżni.

czytaj więcej
Świetlica w Granicy została wybudowana w systemie pasywnym, m.in. na dachu zamontowano instalację fotowoltaniczną

Inwestycje na finiszu 06.05.2016 12:50

Właśnie dobiega końca jedna z większych inwestycji, która dotyczy infrastruktury społecznej - budowa świetlicy osiedlowej w Granicy. Jest to pierwszy tego typu obiekt w naszej gminie, który został wybudowany w systemie pasywnym.

czytaj więcej