Jakie są możliwości wsparcia z funduszy europejskich i na jakie przedsięwzięcia można się ubiegać o dofinansowanie? Na te i wiele innych pytań można była uzyskać odpowiedź podczas spotkania informacyjnego, które w środę 8 marca, odbyło się w sali multimedialnej Urzędy Gminy Michałowice.


Wsparcie funduszy europejski jest doskonałą okazją do rozwoju regionu i zwiększenia jego konkurencyjności na globalnym rynku. W szczególności działających na jego terenie instytucji, przedsiębiorstw i małych działalności gospodarczych. To także szansa na założenie własnej działalności i realizację planów biznesowych.

 

Spotkanie informacyjne, które otworzył specjalista Urzędu Gminy Michałowice ds. funduszy zewnętrznych – Daniel Kowalski i poprowadziła Dominika Pilacińska z mazowieckiego   Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Warszawie, było skierowane do osób chcących otworzyć działalność gospodarczą oraz dla przedsiębiorców poszukujących wsparcia na rozwój istniejącej działalności.

 

W pierwszej części spotkania przedstawione zostały ogólne informacje związane z Krajowym Programem Operacyjny i Regionalnym Programem Operacyjnym z perspektywy finansowej 2014-2020. Największe kwoty Polska zainwestuje w innowacje, przedsiębiorczość, transport, ochronę środowiska, włączenie społeczne, społeczeństwo informacyjne i edukację, a zdecydowana większość programów będzie pochodziła z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa mazowieckiego.

 

Po części ogólnej przyszedł czas na konsultacje indywidualne, gdzie wszyscy zainteresowani mogli uzyskać informacje i wskazówki związane z możliwościami ubiegania się o wsparcie z funduszy europejskich.

 

Starając się o środki z funduszy europejskich warto wcześniej zasięgnąć konsultacji w jednym z sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie mazowieckim. Jak mówiła prowadząca spotkanie, Dominika Pilacińska – każdy ubiegającym się o środki europejskie otrzyma tam szczegółowe informacje o realizowanych programach, aktualnie prowadzonym naborze wniosków, wzorach dokumentów, wysokościach możliwej pomocy i wielu innych kwestiach związanych ze wsparciem z funduszy europejskich.

 

Dokładny wykaz punktów informacyjnych wraz z ich lokalizacją, a także informacje o dostępnych programach znajduje się na: Fundusze dla Mazowsza

 

Również na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości można uzyskać informacji o realizowanych programach oraz terminach naborów wniosków.

 

Spotkanie informacyjne było współfinansowane z Fundusz Spójności Unii europejskiej w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Koncert Hanny Banaszak. fot. Mariusz Marcysiak

Cóż to był za koncert 31.05.2018 10:35

Choć jest gwiazdą największego formatu, do której inni artyści odnoszą się z ogromnym uznaniem, to sama o sobie mówi z wrodzoną i wdzięczną skromnością: „mało znana autorka i piosenkarka”. Hanna Banaszak, bo o niej mowa, wystąpiła w minioną niedzielę, 27 maja, z wyjątkowym koncertem w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2018 16:25

Warszawa to nasza stolica, której piękna historia jest naszą wspólną własnością. To idea przyświecająca Międzyprzedszkolnemu Konkursowi Piosenki o Warszawie, który 16 maja odbył się w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Koncert Katy Carr na 100-lecie niepodległości. fot. Mariusz Marcysiak

Katy Carr 15.05.2018 09:30

W ramach obchodów „100 lat Niepodległości” w sobotę, 12 maja, w sali multimedialnej urzędu gminy z koncertem wyjątkowych pieśni wystąpiła Katy Carr.

czytaj więcej
Filharmonia Rodzinna K40. fot. Mariusz Marcysiak

Poranki muzyczne z Panem Gwiazdą 18.03.2018 20:55

W gminie Michałowice swoją działalność rozpoczęła Filharmonia Rodzinna K40. To świetny pomysł na zaprzyjaźnienie się z muzyką i instrumentami, a inicjatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Dzień Kobiet z kabaretem Polefka. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Kobiet z Polefką 11.03.2018 22:05

Reklamacja? Nie przyjmujemy, ale za to w rączki całujemy. 11 marca z okazji Dnia Kobiet dla pań z naszej gminy wystąpił kabaret Polefka.

czytaj więcej
Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Dobro czyń, wolontariuszem bądź! 27.11.2017 19:20

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.

czytaj więcej
Recital Zbigniewa Zamachowskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Zbigniewa Zamachowskiego 30.10.2017 09:05

Niedzielny recital Zbigniewa Zamachowskiego w sali multimedialnej urzędu gminy był pełen niespodzianek. Aktor zaprezentował się w nowej "odsłonie" - muzyka grającego na wielu instrumentach, a także, w jednym z utworów, na scenie towarzyszyła mu córka, Maria.

czytaj więcej