Jakie są możliwości wsparcia z funduszy europejskich i na jakie przedsięwzięcia można się ubiegać o dofinansowanie? Na te i wiele innych pytań można była uzyskać odpowiedź podczas spotkania informacyjnego, które w środę 8 marca, odbyło się w sali multimedialnej Urzędy Gminy Michałowice.


Wsparcie funduszy europejski jest doskonałą okazją do rozwoju regionu i zwiększenia jego konkurencyjności na globalnym rynku. W szczególności działających na jego terenie instytucji, przedsiębiorstw i małych działalności gospodarczych. To także szansa na założenie własnej działalności i realizację planów biznesowych.

 

Spotkanie informacyjne, które otworzył specjalista Urzędu Gminy Michałowice ds. funduszy zewnętrznych – Daniel Kowalski i poprowadziła Dominika Pilacińska z mazowieckiego   Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Warszawie, było skierowane do osób chcących otworzyć działalność gospodarczą oraz dla przedsiębiorców poszukujących wsparcia na rozwój istniejącej działalności.

 

W pierwszej części spotkania przedstawione zostały ogólne informacje związane z Krajowym Programem Operacyjny i Regionalnym Programem Operacyjnym z perspektywy finansowej 2014-2020. Największe kwoty Polska zainwestuje w innowacje, przedsiębiorczość, transport, ochronę środowiska, włączenie społeczne, społeczeństwo informacyjne i edukację, a zdecydowana większość programów będzie pochodziła z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa mazowieckiego.

 

Po części ogólnej przyszedł czas na konsultacje indywidualne, gdzie wszyscy zainteresowani mogli uzyskać informacje i wskazówki związane z możliwościami ubiegania się o wsparcie z funduszy europejskich.

 

Starając się o środki z funduszy europejskich warto wcześniej zasięgnąć konsultacji w jednym z sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie mazowieckim. Jak mówiła prowadząca spotkanie, Dominika Pilacińska – każdy ubiegającym się o środki europejskie otrzyma tam szczegółowe informacje o realizowanych programach, aktualnie prowadzonym naborze wniosków, wzorach dokumentów, wysokościach możliwej pomocy i wielu innych kwestiach związanych ze wsparciem z funduszy europejskich.

 

Dokładny wykaz punktów informacyjnych wraz z ich lokalizacją, a także informacje o dostępnych programach znajduje się na: Fundusze dla Mazowsza

 

Również na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości można uzyskać informacji o realizowanych programach oraz terminach naborów wniosków.

 

Spotkanie informacyjne było współfinansowane z Fundusz Spójności Unii europejskiej w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Dobro czyń, wolontariuszem bądź! 27.11.2017 19:20

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.

czytaj więcej
Recital Zbigniewa Zamachowskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Zbigniewa Zamachowskiego 30.10.2017 09:05

Niedzielny recital Zbigniewa Zamachowskiego w sali multimedialnej urzędu gminy był pełen niespodzianek. Aktor zaprezentował się w nowej "odsłonie" - muzyka grającego na wielu instrumentach, a także, w jednym z utworów, na scenie towarzyszyła mu córka, Maria.

czytaj więcej
Recital Anny Dereszowskiej. fot. Mariusz Marcysiak

Instrukcja obsługi kobiety według Anny Dereszowskiej 16.10.2017 22:25

Czy istnieje poradnik jak postępować z kobietą? Gdzie można dostać skróconą wersję encyklopedii na temat kobiet, tak aby mogła się zmieścić w kieszeni? Otóż nic takiego nie istnieje, a swoją wersję relacji damsko męskich na scenie sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice zaprezentowała Anna Dereszowska.

czytaj więcej
Recital Andrzeja Poniedzielskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Andrzeja Poniedzielskiego 17.09.2017 20:45

W sobotę, 16 września przed publicznością zgormadzoną w sali multimedialnej Urzędu Gminy wystąpił artysta określany jako poeta, muzyk i satyryk. Oczywiście on sam temu zaprzecza i w charakterystycznym dla siebie przekazie mówi „Do moich czasów były dwa sposoby, by zafrapować ludzi na scenie: forma bądź treść. Ja wprowadziłem trzeci – brak jednego i drugiego”

czytaj więcej
Seminarium - Rozwój społecznościowy. fot. Mariusz Marcysiak

Seminarium - Rozwój społecznościowy 20.06.2017 22:55

Tak to już jest, że dzięki pomocy jednych ludzi, drugim żyje się łatwiej i bezpieczniej. O tym jak pomagać ludziom z wykorzystaniem dostępnych zasobów dyskutowali uczestnicy Ogólnopolskiego Seminarium „Rozwój społecznościowy oparty na zasobach – czyli siła relacji i współdziałania”.

czytaj więcej
Gminny Konkurs Ortograficzny - Mistrz Ortografii. fot. Mariusz Marcysiak

Mistrz ortografii 08.06.2017 21:50

Do czego potrzebna jest nam ortografia? To proste, do poprawnego pisania. Już przed wiekami nasz wieszcz, Mikołaj Rej pisał "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi i swój język mają". Ostatnio, świetnym przykładem poprawnej pisowni popisali się uczniowie gminnych szkół podstawowych w Komorowie, Michałowicach i Nowej Wsi, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym.

czytaj więcej
Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

III Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2017 20:20

Czy śpiewać każdy może? Oczywiście, że tak. Tak jak to zaprezentowały przedszkolaki podczas III Przedszkolnego Konkursy Piosenki o Warszawie, który w piątek , 19 maja odbył się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej. fot. Mariusz Marcysiak

XIV Muzyczny Maj – Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej 19.05.2017 18:15

Recitalem Nuli Stankiewicz „Byle nie o miłości” prezentującym twórczość Agnieszki Osieckiej, rozpoczął się tegoroczny cykl koncertów „Muzyczny Maj”.

czytaj więcej