Inwestycje na finiszu

06.05.2016 12:50     481
Świetlica w Granicy została wybudowana w systemie pasywnym, m.in. na dachu zamontowano instalację fotowoltaniczną
Przestronne okna spełniają energooszczędne normy Podobnie jak m.in ściany i dach Do świetlicy przylega zadaszony taras, a wókół budynku zamontowano ławki W Komorowie ul . Klonowa (na zdjęciu) i Lipowa zmieniły swoje oblicze Sołectwo Komorów - ul. Głowna po przebudowie Przebudowa ul. Warszawskiej w Granicy zostanie zakończona do końca maja.
Podobne tematy: inwestycje, przetargi

Właśnie dobiega końca jedna z większych inwestycji, która dotyczy infrastruktury społecznej - budowa świetlicy osiedlowej w Granicy. Jest to pierwszy tego typu obiekt w naszej gminie, który został wybudowany w systemie pasywnym.


Budynek uzyskał Certyfikat Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej (zamieszczamy poniżej). Oznacza to, że obiekt cechuje się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi oraz przy jego budowie zastosowano szereg rozwiązań, który będzie minimalizował zużycie energii.

 

W całym budynku zastosowano wentylację mechaniczną z rekuperacją (systemem umożliwiającym na dostarczenie świeżego powietrza i usunięcie zużytego wraz z zanieczyszczeniami) i odzyskiem ciepła. Badania przeprowadzone przez ekspertów Centrum potwierdziły bardzo dobrą szczelność obiektu, przy równoczesnej wysokiej jakości wewnętrznego mikroklimatu. Obudowa zewnętrzna budynku (ściany, dach, podłoga, okna i drzwi) spełniają energooszczędne parametry ochrony cieplnej. Ponadto cześć energii elektrycznej, dzięki wykonaniu instalacji fotowoltaicznej, będzie pozyskiwana z energii słonecznej. Budynek jest zaopatrywany w ciepło za pomocą pompy ciepła oraz dostosowanej do niej instalacji grzewczej. 

 

Świetlica powstała na gminnej działce, przy skrzyżowaniu ulic: Czeremchy i Pruszkowskiej, nieopodal granickiego placu zabaw. Budynek jest jednokondygnacyjny, z  poddaszem, na którym znajduje się m.in. zaplecze techniczne. Powierzchnia użytkowa wynosi 186,5 m2. Największą jej część, 122,2 m2, stanowi wielofunkcyjna sala. Pozostała powierzchnia została przeznaczona na zaplecze -  toalety, kuchnię, szatnię i  magazyn. Obiekt w całości jest  dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Do budynku przylega drewniany taras. Na terenie wokół świetlicy zamontowano m.in. ławki i stojaki na rowery.  

 

Obecnie trwają drobne prace wykończeniowe, które z pewnością zostaną wkrótce zakończone, a świetlica będzie gotowa przed uroczystym otwarciem, 5 czerwca 2016 r. Inwestycję realizowała firma  ABAKUS sp z o.o.Inwestycje

 

Niedawno zakończyły się przebudowy ulic w Komorowie,  Klonowej i Lipowej. Ulice zostały poddane wymianie nawierzchni, odwodnieniu i odnowieniu pobocza. Powody do zadowolenia mogą mieć także korzystający z ul. Głównej sołectwie Komorów. Właśnie kończą się prace związane z II etapem przebudowy drogi, przebiegającej przez atrakcyjne rekreacyjnie tereny nad zalewem. W ramach prac na odcinku 534 metrów została wymieniona nawierzchnia, pojawiły się także nowe krawężniki, odwodnienie, a pobocza zyskały nowe oblicze. Inwestycje przeprowadziła firma „FAL-BRUK” Sp. z o.o. sp. k. Warszawa.

 

Na finiszu jest I etap przebudowy ulicy Warszawskiej w Granicy – na północnej stronie drogi została ułożona nawierzchnia z kostki betonowej na długości ponad 800 metrów oraz odwodnienie. Wykonawcą jest Zakład Usług Terenowych Budowlanych i Porządkowych „MARGOT” z Warszawy. Prace zostaną zakończone do końca maja. 

 

ll

Opublikowane przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także

Przebudowa ul. Kujawskiej w Komorowie

Przebudowa ul. Kujawskiej w Komorowie 18.05.2018 11:59

Przebudowa ul. Kujawskiej w Komorowie rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 21 maja.

czytaj więcej
ul. Podlaska- dziś

Przebudowa ul. Podlaskiej w Komorowie 08.05.2018 08:20

Od środy, 9 maja rozpocznie się przebudowa ulicy Podlaskiej w Komorowie.

czytaj więcej
Rozlicz PIT 2017 tam gdzie mieszkasz

Rozlicz PIT 2017 tam gdzie mieszkasz 04.04.2018 10:05

Zachęcamy osoby, które mieszkają w naszej gminie, a nie są tu zameldowane, do rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie, właściwym ze względu na miejsce zamieszania.

czytaj więcej
Pełnowymiarowe boisko z trybunami w Granicy

Gmina Michałowice w inwestycyjnej czołówce Mazowsza! 16.10.2017 10:40

Nasza gmina jest 3. gminą wiejską województwa mazowieckiego w rankingu wydatków inwestycyjnych poniesionych w latach 2014-2016, który został opublikowany przez magazyn samorządowy „Wspólnota”.

czytaj więcej
REGULSKA w Michałowicach – jeszcze chwila zanim ruszy

REGULSKA w Michałowicach – jeszcze chwila zanim ruszy 12.07.2017 15:15

Niekorzystne warunki atmosferyczne, obfite opady deszczu i wichury powodujące liczne awarie na liniach energetycznych, spowodowały przesunięcie terminu zakończenia przebudowy ul. Regulskiej w Michałowicach na 31 lipca br.

czytaj więcej
Inwestycja PAŻP w Regułach

Inwestycja PAŻP w Regułach 14.10.2016 12:00

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) nabyła od Agencji Nieruchomości Rolnej, w drodze przetargu, działkę nr 616/4 w Regułach.

czytaj więcej
Zaprojektowany budynek świetlicy w Suchym Lesie

Inwestycje 13.07.2016 15:15

W ostatnim czasie odbyły się kolejne postępowania przetargowe na wykonanie inwestycji infrastrukturalnych. Trwają prace związane z przebudową ul. Księcia Józefa Poniatowskiego w Michałowicach-Wsi oraz wykonaniem chodnika w ul. Brzozowej w Nowej Wsi. Wkrótce zostanie wyłoniony wykonawca budowy świetlicy w Suchym Lesie.

czytaj więcej
Projektowane boisko w Granicy

Gminne obiekty sportowe 29.06.2016 12:05

Baza sportowa naszej gminy zostanie powiększona o 2 kolejne obiekty. Wkrótce w Pęcicach Małych zostaną zakończone prace związane z budową boiska do siatkówki i koszykówki, natomiast w Granicy rozpoczęła się inwestycja, w efekcie której powstanie obiekt piłkarski spełniający wymogi PZPN i MZPN dla rozgrywek zespołów do IV ligi włącznie. W Michałowicach, przy zespole szkół, trwa kompleksowa odnowa istniejącego boiska i bieżni.

czytaj więcej
Koniec objazdu ul. Ryżowej w Opaczy-Kolonii

Koniec objazdu ul. Ryżowej w Opaczy-Kolonii 15.04.2016 13:30

Już od soboty, 16 kwietnia br., po trwającej niespełna 8 tygodni przebudowie ul. Ryżowej, ruch na tej drodze zostanie wznowiony. Co prawda będą jeszcze trwały prace porządkowe i uzupełnianie znaków, niemniej jednak zakończą się utrudnienia związane z objazdem.

czytaj więcej
Inwestycje 2016

Inwestycje 2016 24.02.2016 13:40

W tegorocznym budżecie gminy Michałowice na inwestycje zaplanowano ponad 20,4 mln zł. Oprócz infrastruktury drogowej, wodociągowej i kanalizacyjnej poprawie ulegnie infrastruktura społeczna. Przybędą nowe centra spotkań mieszkańców – świetlice. Miejsca sportu i rekreacji zmienią swoje oblicze – zaplanowano modernizację bieżni i boiska przy szkole w Michałowicach oraz rozpoczęcie wieloetapowej budowy zaplecza sportowego w Granicy.

czytaj więcej