15.04.2016 13:30

Koniec objazdu ul. Ryżowej w Opaczy-Kolonii

283
Już od soboty, 16 kwietnia br., po trwającej niespełna 8 tygodni przebudowie ul. Ryżowej, ruch na tej drodze zostanie wznowiony. Co prawda będą jeszcze trwały prace porządkowe i uzupełnianie znaków, niemniej jednak zakończą się utrudnienia związane z objazdem.

Ulica Ryżowa jest jedną z najbardziej uczęszczanych dróg w naszej gminie. Jest ważnym szlakiem komunikacyjnym dla mieszkańców stanowiącym połączenie z Warszawą (Aleje Jerozolimskie) z jednej strony, z drugiej zaś - pozostałą częścią gminy, w tym Michałowicami, gdzie mieści się szkoła, biblioteka, przedszkole i poczta. Kursuje tamtędy autobus linii 177. Przy niej zlokalizowana jest stacja kolejki WKD, świetlica wiejska oraz, nieopodal, ogródek jordanowski. 

 

Na odcinku długości 670 m wykonano nową nawierzchnię asfaltową z krawężnikami oraz odwodnienie. Wartość inwestycji wyniosła 1 170 960 zł. Modernizacja była wykonywana etapami, wyznaczono objazd przez Michałowice.  

 

Szybkie i sprawne zakończenie prac oraz minimalizowanie utrudnień związanych z przebudową, mieszkańcom nieruchomości przy ul. Ryżowej, było możliwe dzięki wykonawcy tej inwestycji, firmie FAL-BRUK sp. z o.o. sp. k. z Warszawy.

 

Wkrótce Zarząd Transportu Miejskiego przywróci tradycyjne kursowanie linii autobusowej 177 – w czasie przebudowy obowiązywały zmiany i skrócona trasa.  

 

Przebudowa ulicy Ryżowej została wykonana w granicach gminy Michałowice, czyli do skrzyżowania z ulicą Makową. Miejmy nadzieję, że wkrótce warszawski zarządca ostatniego odcinka łączącego drogę z Alejami Jerozolimskimi, wzorem naszej gminy, wykona jego modernizację.

 

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji
Podobne tematy: inwestycje, przetargi

Zobacz także