29.11.2017 11:50

Koniec sezonu systemu Rower Gminny 2017

52
30 listopada jest ostatnim dniem, kiedy można wypożyczać rowery Veturilo w naszej gminie (wypożyczanie będzie aktywne do godz. 23:59; po północy możliwy tylko będzie zwrot). Rowery powrócą do nas wiosną.

W tym roku na terenie naszej gminy można było korzystać z 6 samoobsługowych wypożyczalni (w 2016 r. - były 3) i 57 rowerów. Jako jedyni na Mazowszu mieliśmy możliwość wypożyczenia familijnego roweru typu cargo. To trzykołowce, w których między przednimi kołami umieszczono skrzynię, a w niej składane ławeczki i pasy bezpieczeństwa. Można nimi bezpiecznie przewieźć nawet czworo dzieci.

 

W naszym systemie zarejestrowało się 760 osób, skorzystało jednak z niego również ponad 1200 użytkowników zarejestrowanych w innych systemach Nextbike.

 

W mijającym sezonie z michałowickich rowerów użytkownicy skorzystali ponad 8500 razy. Najpopularniejszymi miesiącami pod względem liczby wypożyczeń były czerwiec i lipiec, kiedy miesięczna liczba wypożyczeń przekroczyła 1,5 tys. Najpopularniejszymi stacjami Roweru Gminnego Michałowice były: Komorów WKD, WKD Michałowice i Opacz WKD. Natomiast najpopularniejsze trasy to przejażdżki z Komorów WKD do Zalewu Komorowskiego i z powrotem.

 

Zimowa przerwa to czas na przegląd rowerów, ich serwis, wymianę uszkodzonych elementów. O to wszytko zadba operator, firma Nextbike Polska.

 

Veturilo to największy w Polsce i piąty co do wielkości system rowerowy w Europie.  Dostępny jest m.in. w Warszawie, Grodzisku Mazowieckim, Konstancinie i Piasecznie.  W mijającym sezonie miejskie systemy rowerowe Nextbike Polska testowały także m.in. Siedlce i Pruszków.

 

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji