Archiwalny
20.09.2022 10:35

Kręć kilometry dla czystego powietrza i weź udział w Eco pikniku! Zostań Zielonym Przyjacielem Gminy!

125
Już w najbliższa sobotę ( 24 września) w ramach Dni Gminy Michałowice odbędzie się rowerowa gra terenowa oraz Eco piknik. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym ekologicznym święcie w naszej gminie, podczas którego m.in. wspólnie posadzimy drzewa!

Rozpoczniemy grą terenową, która wystartuje w 5 miejscowościach naszej gminy w godz. 12-13

  •  Opacz-Kolonia - ul. Ryżowa 90 /przy świetlicy/;
  •  Michałowice- plac przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki;
  •  Suchy Las- ul. Ks. Woźniaka /przy świetlicy/;
  •  Granica i Nowa Wieś - ul. Głowna 96 /przy szkole/;
  •  Komorów - Pl. Markowiczów /strefa rekreacji/.

Grę zakończymy przy urzędzie gminy, gdzie wspólnie policzymy ile kilometrów przejechali uczestnicy rajdu i dzięki temu pomogli środowisku. Na trasie będą czekać na nich zadania. Dla wszystkich, którzy ukończą rowerową grę terenową, przygotowaliśmy upominki.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres:  sport@michalowice.pl, z podaniem miejscowości startu. 

 

O godz. 13 rozpocznie się eco piknik. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji: warsztaty dla dzieci,  wyścigi robotów solarnych, będzie można wykręcić sok siłą nóg, wziąć udział w konkursach w kole fortuny, skosztować eco produktów. Ponadto uczestnicy będą mogli obejrzeć pokaz młócenia zboża cepami, zapoznać się z odnawialnymi źródłami energii,  eco śmieciarką i samochodami elektrycznymi,  oraz będą mieć możliwość sprawdzenia  działania dymomierza i analizatora spalin. Będą obecne także stoiska z rękodziełem oraz roślinami. 

Ponadto w programie:

  •  godz. 13:30 - „Zielony dach”;
  •  godz. 14:15 - Jak zadbać o rośliny przed zimą;
  •  godz. 16:00 - Permakultura;

W trakcie Eco pikniku  wręczymy także  nagrody „Zielonym przyjaciołom Gminy Michałowice”. Będą miały one niezwykłą postać – statuetką jest sadzonka drzewa. Po przyznaniu nagród wspólnie posadzimy je w okolicy urzędu gminy.  "Na wieki" będą one oznaczone imieniem i nazwiskiem osób/nazwą firmy/organizacji, którym ten tytuł przyznamy. 

Zostań zielonym przyjacielem gminy - zgłoszenie 

Rozstrzygniemy również konkurs pn.  „Pochwal się swoim wodołapaczem” - o konkursie 

Zapraszamy. Bądźcie z nami!

 

gra terenowa- informacje

grafika prezntujaza wydarzenie

grafika o zileonym przyjacielu

grafika wodołapacz


 

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także