02.12.2022 13:20

Mamy nowych radnych Młodzieżowej Rady Gminy Michałowice

186
20 młodych mieszkańców naszej gminy rozpoczęło przygodę z samorządem podczas inauguracyjnej sesji Młodzieżowej Rady Gminy Michałowice IV kadencji.

Odbyła się 21 listopada br.  w  Urzędzie Gminy Michałowice. 

W sesji uczestniczyła Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice i Beata Rycerska, przewodnicząca rady gminy, które  gratulowały młodym radnym  oraz wręczyły  im zaświadczenia o wyborze na radnego.  Obecni byli także dyrektor CUW, Ewa Wierzgała oraz koordynatorzy MRG z urzędu i szkół.  

Osoby, które otrzymały mandat radnego MRG IV kadencji  2022-2023:

Szkoła podstawowa w Komorowie:

 1. Dziekońska Milena
 2. Halkiewicz - Domalewski Jan                                   
 3. Kędziora  Łukasz
 4. Matuzewicz Michał
 5. Szczególska Małgorzata

 

Liceum w Komorowie

 1. Leśniewski Maciej
 2. Pokropek Franciszek

 

Szkoła podstawowa w Michałowicach

 1. Bieńczak  Kinga
 2. Koba Wojciech
 3. Kuciński  Kuba
 4. Linczewska  Iga Irena
 5. Michałowska Lidia
 6. Skubis Olgierd

 

Szkoła podstawowa w Nowej Wsi

 1. Kalisz Matylda 
 2. Mojecka Hanna           
 3. Makuch Michał
 4. Maliszewski Jakub Antoni      
 5. Ostrowska Lena          
 6. Parol Martyna
 7. Regner Maria  

 

Wybory odbyły się w listopadzie. Koordynowali je nauczyciele: Sylwia Dyrek (szkoła podstawowa w Komorowie), Grzegorz Mazur (LO w Komorowie), Joanna Noska (szkoła podstawowa w Michałowicach) oraz Hanna Młyńska (szkoła podstawowa w Nowej Wsi). 

Dziękujemy!

W najbliższym czasie odbędzie się dwudniowe szkolenie  dla radnych. Będzie to moment na  lepsze poznanie się, a przede wszystkim młodzież nauczy się współpracować przy planowaniu przedsięwzięć, poznają  dobre praktyki  innych młodzieżowych rad z całej Polski oraz zaplanują inicjatywy do realizowania w naszej gminie.

Wszystkim jeszcze raz gratulujemy i życzymy owocnej pracy i realizacji wielu pomysłów. .

 

Załączniki

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji