26.11.2019 08:40

Mazowieckie rezerwaty przyrody

81
W ramach projektu "Mazowieckie rezerwaty przyrody" powstały dwa filmy, które je prezentują. Zachęcamy do ich obejrzenia i odkrycia uroków mazowieckiej przyrody.

Film "Mazowieckie rezerwaty przyrody"  - link 

Ile jest rezerwatów w województwie mazowieckim? Który z nich jest najmniejszy, a który największy? Jakie zwierzęta znajdują schronienie w rezerwatach? Co każdy z nas może zrobić, aby przyczynić się do ochrony tych najcenniejszych obszarów? O tym wszystkim mowa w filmie "Mazowieckie rezerwaty przyrody".

 

Film "Wyspy szczęśliwe"  - link 

"Każda wyprawa jest inna, każda to inne doznania, inne przeżycia i emocje. Chcielibyśmy, żeby ta, którą teraz proponujemy, też była szczególna, na swój sposób niezwykła, jedyna. Odwiedzimy z kamerą miejsca znane, bliskie - rezerwaty przyrody znajdujące się w Warszawie i w jej najbliższym sąsiedztwie. Przeistoczymy się w tropicieli, obserwatorów i przyrodników. Miejmy świadomość, że choć patrzymy na tak wiele, to w każdej chwili dzieje się tam, w tych miejscach, po tysiąckroć więcej, piękniej, ciekawiej."  - Fragment komentarza filmu "Wyspy szczęśliwe".

Autorem filmów jest: Sławomir Wąsik.

Film y zostały  zrealizowane na zlecenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie, w ramach projektu "Mazowieckie rezerwaty przyrody".

Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

 

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji