04.01.2022 17:40

Nowe połączenia autobusowe w naszej gminie!

2563
Od 1 stycznia 2022 r. nastąpiły zmiany w komunikacji autobusowej w naszej gminie. Jedną z nich jest uruchomienie nowej linii nr 62 umożliwiającej dojazd do Janek, Pruszkowa i Piastowa. Dotychczasowa linia Nadarzyn – Pruszków została zastąpiona linią nr 60, natomiast autobusy R1 - linią nr 61. Na liniach tych obowiązuje jeden cennik, a osoby, które posiadają dowód zakupu biletu okresowego ZTM Warszawa, mogą bezpłatnie korzystać z przejazdów.

Zmiany dla pasażerów autobusów:

 • uruchomiono linię nr 62 (Raszyn – Janki – Sokołów – Komorów – Pruszków – Piastów) – na terenie naszej gminy funkcjonują przystanki w al. Marii Dąbrowskiej w Komorowie  ( nr 17,  18,  19 na poniższym zdjęciu) oraz w ul. Sokołowskiej w Sokołowie  (nr 23 i 24).
 • Wkrótce powstaną kolejne - w ul. Brzozowej w Nowej Wsi ( nr 15 i 16), ul. Sanatoryjnej w Komorowie (nr 20)  i ul. Komorowskiej w Pęcicach Małych (nr 21) oraz w ul. Sokołowskiej w Sokołowie (nr 22).  W tej ostatniej lokalizacji budowana jest także zatoka autobusowa do obsługi m.in. tej linii.
 • Rozkład jazdy linii nr 62

 

grafika obrazująca przystanki i przebieg linii nr 62

 

 

 • linia nr 60  (dotychczasowa linia Walendów – Nadarzyn – Pruszków)  – została zwiększona liczba kursów w dni powszednie oraz wprowadzono dodatkowo  kursy w weekendy;
 • przystanki zlokalizowane w naszej gminie -  Nowa Wieś, przy  Ochotniczej Straży Pożarnej (ul. Głowna 2) i  Granica, przy szkole (ul. Główna 96)
 • Rozkład jazdy linii nr 60

grafika prezentująca przebieg trasy

 

 

 • na trasie linii nr 61 ( Rybie – Raszyn – Michałowice – Reguły – Michałowice – Pruszków; dotychczasowa R1) powstały przystanki przy Urzędzie Gminy Michałowice. Linia będzie obsługiwać także przystanek przy kościele w Pęcicach. Linia ta nie dojeżdża do Warszawy.
 • przystanki zlokalizowane na terenie gminy:  Opacz Mała (ul. Targowa i ul. Czapli); Michałowice (ul. Szkolna, przy kościele, ul. Spacerowa, ul. Regulska, al. Topolowa);  Reguły (przy urzędzie gminy, al. Powstańców Warszawy 1), Pęcice (przy kościele, ul. Parkowa; ul. Pęcicka)
 • Rozkład jazdy linii nr 61

 

grafika prezntująca przebieg trasy linii nr 61

 

 

Przewoźnik

Kursy wymienionymi liniami realizuje  jeden przewoźnik – Związek powiatowo-gminny „Grodziskie Przewozy Autobusowe” (GPA*).

Linie nr 60, 61 i 62 są współfinansowane z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Z tego względu autobusy będą poruszać się wyłącznie po drogach w obszarze GPA, tj. powiatu pruszkowskiego i powiatu grodziskiego, i nie mogą wjeżdżać do Warszawy.

Dalsza komunikacja w kierunku Warszawy jest dostępna z wykorzystaniem istniejących linii autobusowych i kolejowych w ramach obowiązujących w nich zasad i taryf. I tak : autobusy linii nr 61 i 62 będą kursowały al. Krakowską, gdzie jest możliwość przesiadki do komunikacji ZTM. Natomiast  linia nr 60 (linia Nadarzyn - Pruszków) umożliwia przesiadkę do  PKP  Pruszków,  a linia nr 62  - PKP Piastów (przystanek  przy rondzie z ul. Warszawską).

 

Ceny biletów

 • Na liniach tych obowiązuje jeden cennik -  wejdź w link 
 • Bilety można kupić przez internet 
 • Ważna informacja dla posiadaczy biletów okresowych ZTM - osoby, które posiadają dowód zakupu biletu okresowego ZTM Warszawa (wymagane potwierdzenie w postaci paragonu), mogą bezpłatnie korzystać z przejazdów komunikacją działającą w ramach GPA. 

 

Połączenia, regulamin, wykaz punktów sprzedaży oraz ceny biletów autobusów GPA można znaleźć pod adresem:

https://gpa.grodzisk.pl/

oraz https://www.facebook.com/gpa.grodzisk.

 

* Uruchomienie linii nr 60, 61 i 62  jest możliwe dzięki przystąpieniu 25 października 2021 r.  powiatu pruszkowskiego do  Zgromadzenia Związku Powiatowo-Gminnego „Grodziskie Przewozy Autobusowe” ( GPA). Włączenie powiatu pruszkowskiego do związku umożliwia wykorzystanie wieloletniego doświadczenia GPA oraz jego potencjału ludzkiego i technicznego.

 

Więcej informacji dotyczących transportu na terenie naszej gminy znajdziecie Państwo na stronie - Komunikacja zbiorowa

 

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także