30.06.2020 12:10

Pierwszy Kiermasz Rękodzieła i Rzemiosła za nami

296
Za nami pierwszy Kiermasz Rękodzieła i Rzemiosła w Regułach. W sobotę 27 czerwca, na terenie przez Urzędem Gminy, swoje wyroby zaprezentowało ponad 30 wystawców, nie tylko z naszej gminy, ale też okolic – m.in. Radzymina, Grodziska Mazowieckiego, a nawet z Rawy Mazowieckiej.

Pogoda chyba specjalnie na tę okazję dopisała, choć wszędzie wokół przechodziły burze. Wśród wystawców obecne były całe rodziny od najmłodszego do najstarszego pokolenia - najstarsza artystka miała 80 lat. 

Odwiedzający kiermasz mieli w czym wybierać: piękna biżuteria, makramy, sznurkowe koszyki, torby na laptopa, szydełkowe serwetki, ręcznie malowane filiżanki, zabawki, ubranka, ceramika a nawet obrazy olejne i akwarele. Przedstawiciel „ginących zawodów” – bartnik (dawniej pszczelarz) pokazywał dzieciom, jak przy pomocy dymu uspokaja pszczoły. Dodatkowo, na kiermaszu można było wesprzeć akcję „Ośmiorniczki dla wcześniaków". Ręcznie dziergane ośmiorniczki umieszczane są w inkubatorach wcześniaków i imitują maluchom pępowinę, dając poczucie bezpieczeństwa i uspokajając. Za zebrane podczas kiermaszu pieniądze zostaną wydziergane kolejne ośmiorniczki, które trafią do szpitali.

25 lipca zapraszamy na kolejny kiermasz. Start o 10 rano. Będzie jeszcze więcej stanowisk wystawców, a wśród przedstawicieli „ginących zawodów” zaprezentuje się pani, która wypala ceramikę japońską metodą „raku”. 

Dziękujemy strażakom z naszej gminy za pomoc przy rozstawianiu namiotów. Szukamy też wolontariuszy do pomocy przy organizacji kolejnych kiermaszów. Chętnych prosimy o zgłoszenie: kiermasz.michalowice|gmail.com| |kiermasz.michalowice|gmail.com.

Opublikowany przez: Agnieszka Rzewuska