14.06.2021 10:45

Podrzucaniu odpadów na terenach zielonych naszej gminy mówimy stanowcze NIE

102
Wkrótce na terenie naszej gminy zamontowane zostaną tablice informujące o uruchomieniu gminnego mobilnego monitoringu. Wspólnie z policją ustalono, że foto pułapki będą instalowane w miejscach, gdzie odbywa się nielegalne podrzucanie odpadów oraz w innych lokalizacjach, tak aby można było zidentyfikować sprawców.

Przypominamy, że podrzucanie odpadów jest poważnym wykroczeniem i, jak zapowiada policja, wszyscy, którzy nielegalnie je podrzucają,  będą karani wysokimi mandatami. Przedsiębiorcy nielegalnie pozbywający się odpadów z prowadzonej działalności gospodarczej mogą liczyć na skierowanie wniosku do sądu - wysokość grzywny może wynieść wówczas nawet 5 tys. zł.

W zeszłym roku pracownicy Referatu Ochrony Środowiska, wspólnie z Policją, ustalili właścicieli kilku dużych wysypisk odpadów z warsztatów samochodowych. Co ciekawe, warsztaty te prowadziły swoją działalność w gminach sąsiednich. W maju br., podczas wspólnych kontroli, na gorącym uczynku przyłapano mieszkańca naszej gminy - wyrzucał na terenach zielonych zużyte opony oraz odpady wielkogabarytowe.  

Uwaga monitoring, kamera, wyrzucasz śmieci na własne ryzyko