25.10.2010 16:00

POSTAW NA RODZINĘ – Piknik trzech pokoleń w Nowej Wsi

26
W niedzielę 24 października w Szkole w Nowej Wsi odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Postaw na rodzinę”.
Wszystkich obecnych powitała Ewa Dymura - dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nowej Wsi. Wśród przybyłych gości obecni byli: wójt gminy Krzysztof Grabka z małżonką, przewodniczący rady gminy Sławomir Walendowski, sołtys Nowej Wsi Marian Bośka, radni, funkcjonariusze miejscowej Policji oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej. Nie zawiedli oczywiście mieszkańcy, którzy przez cały dzień licznie uczestniczyli w festynie.

A atrakcji było naprawdę mnóstwo. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodsi bardzo chętnie uczestniczyli w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie na drodze i pod opieką pani policjantki rozwiązywali przeróżne zadania. Ogromną popularnością cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia, basen z piłeczkami i malowanie buziek. Jak zwykle nie zabrakło amatorów zwiedzania wozu strażackiego i policyjnego, a tym razem można było dodatkowo usiąść w kabinie prawdziwego szybowca. Odważniejsi mogli zdecydować się na przejażdżkę kucykiem. Dla wszystkich mieszkańców przygotowano również wiele atrakcji sportowych, między innymi trening Nordic Walking, pokazy kickboxingu, pilates i fitness. W ramach profilaktyki zdrowotnej można było zbadać poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu i tym samym podjąć decyzję o rzuceniu palenia. Z kolei do bezpiecznej jazdy kierowców miał przekonać spacer w alkogoglach, służących do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu. Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz ekologicznej żywności. Można było spróbować swojskich wędlin, chleba ze smalcem, ryb i przeróżnych słodyczy. Ruch panował także w kawiarence, gdzie na gości czekały pyszne domowe wypieki.

Podczas niedzielnego pikniku na scenie zaprezentowały się dwa zespoły – Los Bomberos z Magdaleną Navarrete, grający przeboje latynoskie, a następnie artyści ze Studia Flamenco.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się II edycja konkursu dla całych rodzin na hasło promujące zdrowy styl życia „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Wpłynęło bardzo wiele pomysłów, a jury pod przewodnictwem wójta Krzysztofa Grabki, postanowiło wyróżnić następujące pomysły:
I miejsce – Rodzina Kubiak „Biegam, pływam, maszeruję, przez to nigdy nie choruję”
II miejsce – Rodzina Boś „Piję mleko, jadam serki, by był ze mnie człowiek wielki”
III miejsce – Rodzina Ciechomskich „Jedz owoce i warzywa, to na zdrowie dobrze wpływa”

Piknik pomyślany został jako część Ogólnopolskiej Kampanii „Postaw na rodzinę” prowadzonej przez Krakowska Akademię Profilaktyki. Istotą kampanii jest skupienie się na pozytywnym przekazie, na wartościach jakimi są zdrowie i rodzina.

Specjalną niespodziankę przygotował dla wszystkich mieszkańców wójt Krzysztof Grabka. Z radością poinformował, że w tegorocznej edycji konkursu Mazowiecka Gmina Roku 2010, gmina Michałowice została uznana za najlepszą gminę w kategorii gminy wiejskie, otrzymując tytuł Mazowieckiej Gminy Roku 2010 oraz złotą statuetkę Orła Mazowieckiego Samorządu. Tytuł Mazowieckiej Gminy Roku 2010 przedstawia naszą gminę, jako tą, która stwarza najdogodniejsze warunki inwestorom, priorytetowo traktuje ochronę środowiska, dba o sprawność służby zdrowia, najlepszą jakość edukacji oraz umiejętnie wykorzystuje środki z Unii Europejskiej na poprawę infrastruktury, a tym samym dba o wzrost jakości życia mieszkańców.

Wójt Krzysztof Grabka podziękował wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju i sukcesów naszej gminy.
Autor: Anna Bąkowska
Opublikowany przez: Anna Bąkowska