09.06.2020 16:25

Przekazanie dokumentacji w sprawie przedszkola

339
Odbiór dokumentacji i podpisanie wniosku o pozwolenie na budowę przedszkola w Regułach to drugi z trzech najważniejszych etapów, który zbliża nas do rozpoczęcia inwestycji. Przez ostatnie miesiące architekci dopracowywali koncepcję przedszkola i zielonego terenu wokół niego w taki sposób – by to co do tej pory widzieliśmy na wizualizacjach, wkrótce cieszyło nasze oczy. Obecny projekt budowlany to dojrzały efekt naszej współpracy z firmą M.O.C. ARCHITEKCI.

– Jest to wielka rzecz dla nas, że udało nam się doprowadzić projekt budowlany do końca, mimo panującej pandemii - mówi Błażej Janik, jeden z autorów projektu. – Jestem pełen optymizmu na przyszłą współpracę i zamknięcie całego procesu. Muszę przyznać, że nie było nam łatwo sprostać oczekiwaniom Gminy Michałowice. Teraz czeka nas intensywna praca przy projekcie wykonawczym, ostatnim etapem przed wydaniem pozwolenia na budowę.

Najbliższe dwa miesiące to ważny okres – przez ten czas starosta pruszkowski może wnieść uwagi do projektu lub zaakceptować go w dostarczonej formie.

Firma M.O.C. Architekci, która wygrała konkurs na projekt przedszkola, przez okres całej budowy będzie prowadzić autorski nadzór nad inwestycją. Dzięki tej opiece, mamy szansę na perfekcyjny efekt.

Jak mówi architekt Błażej Janik rzadko się zdarza, by początkowe projekty koncepcyjne udało się utrzymać niemal w stu procentach. Bywa, że efekt końcowy znacząco różni się od pierwszych wizualizacji. – W przypadku przedszkola w Regułach udało nam się utrzymać wszystkie zobowiązania i deklaracje wobec inwestora, co potwierdza dobry wybór inwestora – dodaje ekspert. – Zachowaliśmy m.in. drewnianą fasadę konstrukcji, wymagania dotyczące ergonomiczności i energoefektywności. Dzięki temu przedszkole będzie nie tylko nowoczesne ale też niedrogie w eskploatacji.

  – Gratuluję Państwu tego dokonania, bo wiem, że nasze oczekiwania były wyśrubowane – mówiła Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice w trakcie przekazania dokumentacji projektu budowlanego. – Liczymy na to, że już niedługo nasi mieszkańcy będą cieszyć się jednym z najnowocześniejszych przedszkoli w naszym województwie. 

Projekt przedszkola w Regułach wyłoniono w konkursie architektonicznym w zeszłym roku. To pierwszy tego typu konkurs w gminie Michałowice. Na zlecenie samorządu przeprowadzał go SARP.

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji
Podobne tematy: inwestycje

Zobacz także