26.03.2015 15:10

Przetarg na przebudowę ul. Raszyńskiej

264
Gmina Michałowice w najbliższym czasie zamierza przebudować kolejny odcinek ul. Raszyńskiej, jednej z głównych dróg w Michałowicach. Przy niej zlokalizowana jest Publiczna Biblioteka i Poczta Polska, nieopodal zaś znajduje się Zespół Szkół z kompleksem boisk, a zimą lodowiskiem, oraz Gminne Przedszkole.

Będzie to już III etap przebudowy tej ulicy. Tym razem zostanie zmodernizowany odcinek od ronda przy ul. Szkolnej do ul. Wesołej, wraz z tym skrzyżowaniem. Jego długość wynosi 400 m. Oprócz prac drogowych zostaną wykonane roboty odwodnieniowe. Przybędą miejsca do parkowania, na wysokości szkoły, oraz zostanie wybudowany odcinek ścieżki rowerowej. Zostanie zmodernizowany chodnik.

 

W ubiegłym roku przebudowano, w dwóch etapach, ponad 732 mb ulicy Raszyńskiej. Pierwszy z etapów, obejmujący odcinek od ul. 3 Maja do ul. Szkolnej, zakończył się pod koniec sierpnia 2014 r. Drugi etap - od ronda przy ul. Polnej do ul. 3 Maja – trwał do końca października. Na tych odcinkach wykonano kanalizację deszczową. Po jednej stronie jezdni biegnie chodnik, po drugiej zaprojektowano i wybudowano ścieżkę rowerową. Przy ulicy przybyły także zatoczki parkingowe, m.in. przy budynku biblioteki. Całość jezdni została wyasfaltowana. 

 

Rozstrzygnięcie postępowania

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji
Podobne tematy: inwestycje, przetargi

Zobacz także