18.05.2020 08:40

Rozpoczynamy kolejny etap przebudowy rowu U1

266
15 maja br. Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice podpisała umowę na kolejny etap przebudowy rowu U1. Jedną z ostatnich części trwającej od 2014 roku inwestycji jest budowa kolektora wzdłuż Al. Jerozolimskich, na odcinku od granicy POW (ul. Spisaka) w Opaczy-Kolonii do ul. Sosnkowskiego w Ursusie.

Wykonawcą inwestycji będzie  firma WOD-KAN –BRUK sp. z o.o. z Żelechowa. W jej imieniu umowę  podpisał prezes zarządu, Jarosław Ragus. 

Wartość budowy kolektora  wyniesie 3 567 168,94 zł. Inwestycja współfinansowana jest przez naszą gminę, warszawską dzielnicę Ursus oraz miasta: Pruszków i Piastów.   

Zakończenie prac planowane jest  na koniec września 2020 r.

Rów U1, niegdyś nazywany Regułką, ma duże znaczenie dla odwadniania północnej części naszej gminy,  części dzielnicy Ursus, oraz  części Piastowa i Pruszkowa. Ma ponad 7 km długości. Swego czasu był rzeczką, jednak stracił ten charakter  i obecnie nazywany jest rowem U1. W poprzednich latach w ramach tej inwestycji przebudowano m.in. koryto od ul. Przeciętnej w Pruszkowie do ul. Królewskiej w Regułach oraz wybudowano zbiornik retencyjny w dolinie rzeki Raszynki w Regułach.

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji
Podobne tematy: inwestycje, odwodnienie

Zobacz także