19.12.2023 09:59

Spotkania wigilijne - Opacz-Kolonia i osiedle Komorów

134
W sobotę, 16 grudnia br., w Opaczy-Kolonii i osiedlu Komorów odbyły się spotkania wigilijne mieszkańców, które wypełnione były kolędami, życzeniami i wzajemną serdecznością.

Osiedle Komorów 

16 grudnia br. odbyło się urokliwe spotkanie świąteczne, zorganizowane przez Zarząd Osiedla Komorów we współpracy z Dziewczynami z Komorowa - Kołem Gospodyń Wiejskich oraz Komorowskim Towarzystwem Śpiewaczym. Miejsce wybrane na to wydarzenie, czyli Oberża u Michała, jest niezwykle klimatyczne, co sprawiło, że organizatorzy po raz kolejny zdecydowali się skorzystać z tego miejsca.

Na gości czekał szeroki wachlarz atrakcji. Dziewczyny z Komorowa zorganizowały kiermasz rękodzieła oraz warsztaty tworzenia wianków z igliwia, które spotkały się z dużym zainteresowaniem.

Dodatkowo, przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na rzecz Macieja Reischa, chłopca z Pruszkowa, który odwiedził imprezę wspólnie z rodzicami. Podczas spotkania istniała możliwość zakupu różnorodnych prezentów i książek, a zebrane środki finansowe trafiały do zarejestrowanej puszki ze stowarzyszenia "Możesz".

O godzinie 18:00 rozpoczęło się kolędowanie, które zostało poprowadzone przez Witolda Błaszczyka z Komorowskiego Towarzystwa Śpiewaczego, a towarzyszyła mu altowiolinistka Jadwiga Pietracha. Wszyscy uczestnicy śpiewali razem kolędy. Miłym akcentem było niespodziewane dołączenie, mieszkającego w naszej gminie gitarzysty Roberta Buczyńskiego, co dodatkowo wprowadziło ciepłą i świąteczną atmosferę.

Atmosferę bliskości i wspólnoty wzmogło wzajemne dzielenie się opłatkiem i serdeczne życzenia.

Na uczestników czekały również ciepłe przekąski, ciasta, a nawet pieczone jabłka. Chętni mogli również rozgrzać się grzanym winem i czekoladą na gorąco.

 

Opacz-Kolonia

W sobotnie popołudnie także podwoje świetlicy w Opaczy-Kolonii były szeroko otwarte dla mieszkańców spieszących na wspólną wigilię. Tradycja spotkań Bożonarodzeniowych w Opaczy-Kolonii jest ewenementem w skali gminy, gdyż sięga już 15 lat. Co więcej, zawsze jest to impreza, na którą mieszkańcy przynoszą własnoręcznie przygotowane potrawy, co sprawia, że charakter jest niezrównany i czuć ducha wspólnoty.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania ze strony sołtys Opaczy-Kolonii, Grażyny Grabki oraz radnej Anny Kamińskiej, a następnie rozpoczął się koncert kolęd i piosenek związanych ze świętami, w wykonaniu chóru Czerwone Korale. Pośród wielu wspaniałych tradycyjnych kolęd chór zaproponował przygotowaną specjalnie na ta okazje kolędę ukraińską Dobryj weczir Tobi oraz wspaniałą interpretacje piosenki Kayah i Bregovica Nie ma ciebie.

Po zakończeniu koncertu głos zabrały sołtys i radna składając życzenia i dziękując radzie sołeckiej za przygotowanie wspaniałego spotkania. Ksiądz proboszcz Marek Małkiewicz również złożył życzenia świąteczne i pobłogosławił zgromadzonym. Nie zabrakło opłatka, którym dzielili się składając sobie nawzajem życzenia mieszkańcy.

Po części artystycznej i życzeniach nastąpił czas na skosztowanie świątecznych potraw i wspólne rozmowy przy stołach.

Opublikowany przez: Paweł Jasiun

Zobacz także