Święto patrona szkoły w Komorowie

25.05.2017 10:10     130
Święto patrona szkoły podstawowej w Komorowie
Podobne tematy: szkoła w Komorowie

To były podniosłe chwile. Cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi stawiła się licznie, aby uczestniczyć w obchodach Święta Patronki Szkoły Podstawowej – Marii Dąbrowskiej.


Wśród zaproszonych znaleźli się m.in. wójt gminy Michałowice,Krzysztof Grabka, przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk, ksiądz proboszcz parafii w Komorowie,Andrzej Perdzyński, córka Henryka Kotońskiego, pierwszego kierownika komorowskiej szkoły, Maria Chądzyńska, dyrektorzy innych szkół, przedstawiciele stowarzyszeń oraz rady rodziców.  

 

Po części oficjalnej przyszedł czas na bogatą część artystyczną. Mogliśmy obejrzeć przedstawienie pt. „Ławeczka” w wykonaniu uczniów klasy 5d pod kierunkiem pani Anny Kasperskiej. Następnie grupa teatralna „Supernowa” pod kierunkiem pani Ewy Głowali zaprezentowała scenę z filmu „Noce i dnie”. Zaś grupa teatralna „Kurtynka” pod kierunkiem pań Ewy Ciechomskiej i Małgorzaty Pajączek  wzruszyła nas walcem do muzyki Waldemara Kazaneckiego.

 

W programie uroczystości znalazło się także wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursów tematycznie związanych z Komorowem  i postacią naszej Patronki (konkurs literacki, wiersz – „Jak się noc spotkała z dniem”; konkurs historyczny – „Historia naszej szkoły – Maria Dąbrowska i jej Komorów”, konkurs na prezentację multimedialną – „Śladami Marii Dąbrowskiej” oraz konkurs plastyczny – „Komorów Marii Dąbrowskiej”).

 

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Komorowie,  Małgorzata Głodowska wyraziła serdeczne podziękowania dla darczyńcy i twórcy rzeźby Marii Dąbrowskiej – Marcina Zalewskiego. Dyrektor szkoły podstawowej Sławomir Rymuza podziękował wszystkim za udział w uroczystości i zaprosił honorowych gości oraz dwuosobowe delegacje z klas 4-6 do złożenia kwiatów pod pamiątkowymi tablicami, poświęconymi Patronce oraz Henrykowi Kotońskiemu.

 Po uroczystym odsłonięciu i poświęceniu rzeźby Marii Dąbrowskiej honorowi goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Musi być coś dla ducha         i ciała…

 

Autor tekstu : Monika Piotrowska - Gocal

Autor zdjęć: Małgorzata Widera

Zobacz także

Komorowskie LO Brązową Szkołą 2018 r. rankingu PERSPEKTYW !

Komorowskie LO "Brązową Szkołą 2018 r." rankingu PERSPEKTYW ! 12.01.2018 09:25

10 stycznia br. w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej zostały ogłoszone wyniki XX jubileuszowego Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie zajęło wysokie 79 miejsce w województwie mazowieckim, zaś w ogólnopolskim rankingu zostało sklasyfikowane na 351 pozycji. Gratulujemy


czytaj więcej
I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice

I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice 18.12.2017 10:40

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, jak również ich opiekunom-trenerom, którzy reprezentowali gminę Michałowice w turniejach "Mazovia Cup" w roku szkolnym 2016/2017. To dzięki nim już po raz trzeci nasza gmina zajęła I miejsce w podsumowaniu Turniejów Sportowych organizowanych w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”.

czytaj więcej
Złoto i brąz na ogólnopolskim turnieju w Łomży

Złoto i brąz na ogólnopolskim turnieju w Łomży 13.12.2017 08:30

Na Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki w Łomży zawodnicy z UKS Akademia Koszykówki Komorów wywalczyli złoto i brąz. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Karol Skrętowski, zaś w najlepszej piątce znaleźli się Maciek Małecki i Janek Paradowski. Gratulujemy!

czytaj więcej
Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki - SMOK

Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki - SMOK 12.12.2017 10:55

SMOK to projekt upowszechniania koszykówki realizowany wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki przy wsparciu Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Szkoła dla rzemiosła - kiermasz świąteczny w komorowskiej szkole. Foto: bz

Szkoła dla rzemiosła - kiermasz świąteczny w komorowskiej szkole 04.12.2017 09:15

Grudzień do czas, kiedy większość z nas zaczyna myśleć o świętach. Bożonarodzeniowe kiermasze to znakomite miejsce, by znaleźć coś ciekawego na prezent. W komorowskiej szkole, po raz kolejny, odbył się „Kiermasz rękodzieła”.

czytaj więcej
FESTYN RODZINNY W KOMOROWSKIEJ SZKOLE; Foto: bz

FESTYN RODZINNY W KOMOROWSKIEJ SZKOLE 25.09.2017 10:20

Festyn Rodzinny w komorowskiej szkole jest bardzo lubiany przez dzieci. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy, nauczyciele szkoły podstawowej, rodzice, a także uczniowie, przygotowali moc atrakcji. Patronat nad festynem objął Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
foto Urząd Gminy Michałowice

Awans nauczycieli gminnych szkół 15.09.2017 13:10

Na ostatniej sesji Rady Gminy Michałowice, która odbyła się 14 września br, powody do świętowania mieli nauczyciele gminnych szkół, którzy odebrali z rąk wójta gminy Michałowice, Krzysztofa Grabki akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.


czytaj więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. fot. Mariusz Marcysiak

Witaj szkoło! 04.09.2017 13:35

I choć „Jeszcze w uszach szumią morskie fale, śpiewa głośno rześki, górski wiatr. Na wakacjach było, było tak wspaniale, ale teraz już do szkoły nadszedł czas.”

czytaj więcej
Michałowice - jadalnia

Wakacyjne remonty szkół 23.08.2017 13:45

Wakacje, wakacjami, a w gminnych szkołach praca wre. Właśnie kończą się remonty.

czytaj więcej
Żegnaj szkoło fot. Mariusz Marcysiak

Żegnaj szkoło! 23.06.2017 15:35

Uczniowie szkół doczekali się upragnionych wakacji. W końcu mogą odłożyć mundurki, teczki, podręczniki, zeszyty i odpocząć od nauki. Na zabawę i wypoczynek przyszedł czas.

czytaj więcej