13.12.2021 17:50

Szkoła w Nowej Wsi świętowała w tym roku 60-lecie!

81
60 - lecie szkoły w Nowej Wsi obchodzono uroczyście podczas tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej. Jubileusz obfitował w różne wydarzenia. Oprócz tradycyjnego ślubowania pierwszoklasistów oraz uroczystego otwarcia Małego Muzeum Historycznego, odbył się pokaz dawnej mody szkolnej, a także wystawa prac absolwentów.

W tym ważnym dla całej społeczności szkolnej dniu uczniom i nauczycielom towarzyszyli zaproszeni goście: Pani wójt Małgorzata Pachecka, dyrektor Centrum Usług Pani Ewa Wierzgała, przedstawiciele Rady Gminy, Pani sołtys Elżbieta Biczyk, przedstawiciele Rady Rodziców, absolwenci i sympatycy naszej szkoły.

Z okazji tak wspaniałego Jubileuszu, uczniowie i nauczyciele wraz z zaproszonymi gośćmi, po uroczystym Ślubowaniu i Pasowaniu na ucznia przez pierwszoklasistów, wysłuchali utworu, który być może stanie się hymnem szkoły, wykonanego przez uczniów kl.7e, napisanego i skomponowanego przez panią Małgorzatę Woźniak, nauczycielkę muzyki. Kolejnym punktem obchodów było zwiedzanie, po symbolicznym przecięciu wstęgi, Małego Muzeum Historycznego, powstałego dzięki darom społeczności naszej gminy, w którym możemy podziwiać eksponaty pochodzące bardzo często ze znanych nam zakurzonych szuflad, strychów czy piwnic. Muzeum w nowej siedzibie będzie z pewnością służyło kolejnym pokoleniom.

Niecodzienną atrakcją był pokaz mody szkolnej w wyjątkowym miejscu - na „Schodach Hiszpańskich w Nowej Wsi”, które kilka lat temu swoją nazwę zyskały dzięki panu Jerzemu Antkowiakowi, projektantowi mody. Tym razem uczniowie przenieśli nas w lata 60-te i 70-te ubiegłego wieku, prezentując różnorodność strojów z czasów, kiedy powstała i rozwijała się „nasza podstawówka”.

W obchody Jubileuszu włączyli się również absolwenci naszej szkoły, którzy udostępnili swoje niezwykłe prace artystyczne zaprezentowane na wystawie przygotowanej na dolnym korytarzu. Wielu z nich już dawno opuściło mury naszej szkoły, ale nadal chętnie współpracują z nami, z sentymentem wracając do szkoły i nauczycieli. Wiele emocji wśród dzieci i młodzieży wzbudził konkurs „Zgadnij, kto to?”, przygotowany przez panią Katarzynę Kozłowską - Worwę. Zabawa polegała na rozpoznaniu nauczycieli na zdjęciach z ich dzieciństwa. Nie było to łatwe zadanie.

Trzeba przyznać, że nasz szkoła - jak na sześćdziesięciolatkę - nieźle się trzyma. Pewnie cieszą ją takie dni jak tegoroczny 14 października. Dzień niezwykły, bogaty w wydarzenia, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Małgorzata Rec

Beata Wiszniewska

Opublikowany przez: Maria Sawicka