26.06.2018 11:30

Szybki Internet w mazowieckich gminach

3334
W związku z przystąpieniem Gminy Michałowice do powołanej z inicjatywy Orange i podwarszawskich gmin Mazowieckiej Unii Światłowodowej przekazujemy informację o dalszych krokach w projekcie, którego celem jest budowa na terenie województwa mazowieckiego inwestycji światłowodowych z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC).

Zasięg inwestycji obejmie wskazane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) tereny, pozbawione obecnie możliwości korzystania z Internetu o przepustowości 30 Mb/s (tzw. białe plamy na mapie dostępu do szerokiego pasma). Są one zdefiniowane poprzez punkty adresowe (gospodarstwa domowe). 

LINK  - punkty adresowe  w GMINIE MICHAŁOWICE

LINK -  punkty adresowe całego Obszaru WARSZAWSKIEGO ZACHODNIEGO

 

W ramach projektów POPC inwestycja realizowana jest do granicy działek, na których znajdują się budynki mieszkalne (zabudowa jednorodzinna). Jeżeli mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – wyrażą zainteresowanie doprowadzeniem światłowodu do budynku, po zakończeniu inwestycji POPC Orange wykona przyłącza na własny koszt.

 

Decyzja o zwiększeniu zasięgu inwestycji poza zakres realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa jest każdorazowo uzależniona od liczby zebranych deklaracji zainteresowania usługami oraz zgód na dostęp do budynków, gwarantujących opłacalność inwestycji zgodnie z przyjętymi w Orange standardami. 

 

W związku z powyższym w załączeniu znajduje się deklaracja do wypełnienia przez wszystkich mieszkańców zainteresowanych podłączeniem swojego domu do sieci światłowodowej Orange, zarówno w ramach POPC, jak i ze środków Orange Polska. 

 

Druki deklaracji oraz urny na wypełnione deklaracje znajdować się będą od 27 czerwca br. w następujących punktach na terenie Gminy:

 

  1. Urząd Gminy Michałowice w Regułach, Aleja Powstańców Warszawy 1, sala obsługi interesantów – parter;
  2. Biblioteka Publiczna Gminy Michałowice, ul. Raszyńska 34, Michałowice (w lipcu nieczynna ze względu na przerwę techniczną, zapraszamy ponownie od 3 sierpnia);
  3. Gminna Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie ul. Kraszewskiego 3, Komorów.

 

Druk wypełnionej deklaracji można również przesłać na adres: Orange Polska, Aleje Jerozolimskie 160, 02-326 Warszawa, zaś  zdjęcie lub skan podpisanej deklaracji na adres mailowy: mazowiecka.unia|orange.com| |mazowiecka.unia|orange.com.

 

Więcej informacji na stronie:
http://uniaswiatlowodowa.pl/mazowieckie/dla_mieszkancow  

 

 

Deklaracja Orange

deklaracjaOrange