24.11.2011 08:40

Uwaga na włamania i kradzieże

137
W ostatnim czasie funkcjonariusze policji w Michałowicach odnotowali zwiększoną liczbę włamań do domów, szczególnie w Komorowie i Granicy.
Sprawcy wykorzystują nieobecność domowników, nawet chwilową (2-3 godzinną), jak również niezamknięcie domu i przebywanie w pomieszczeniach, oddalonych od drzwi wejściowych. Dostając się do środka, szybko plądrują wnętrza, zabierając wartościowe przedmioty, biżuterię, laptopy i telefony komórkowe oraz gotówkę.

Dla własnego bezpieczeństwa pamiętajmy więc, aby wychodząc z domu pozamykać dokładnie wszystkie zamki w drzwiach i oknach . Jeżeli posiadacie Państwo alarm domowy, nie zapomnijcie go uruchomić.
Pod nieobecność, poproście pozostających w domach sąsiadów o zwrócenie uwagi na waszą posesję. Udając się na spoczynek, nie pozostawiajcie kosztownych rzeczy w widocznych miejscach, zabierzcie je ze sobą. Przebywając w domu – zamykajcie na klucz drzwi wejściowe.


Wobec tych niepokojących wydarzeń, zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazywanie informacji o niepokojących incydentach,
a przede wszystkim obecności niepowołanych osób w sąsiedztwie,

pod numery tel.:

997
112
22 723-41-70
22 604-65-00

Każda informacja może przyczynić się
do szybkiego ujęcia sprawców.
Autor: Katarzyna Stygińska
Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji