19.03.2012 00:00

Warsztaty artystyczne z filcowania

16
W dniach 16 i 17 marca w Nowej Wsi odbyły się warsztaty artystyczne z filcowania, zorganizowane przez radę sołecką w Nowej Wsi.
Zainteresowanie mieszkańców było bardzo duże. Przez dwa dni uczestnicy poznawali tajniki filcowania. Zajęcia prowadziła pani Elżbieta Baur. Filcowanie to metoda rękodzieła polegająca na formowaniu wełny za pomocą ciepłej wody i mydła lub przy użyciu specjalnej igły. Podczas zajęć w Nowej Wsi uczestnicy tworzyli swoje prace wykorzystując metodę filcowania na mokro. Efektem kilkugodzinnej pracy były broszki, kolczyki oraz różne elementy dekoracyjne w formie kwiatów. Ze zwyczajnych kłębków wełny powstały niepowtarzalne rękodzieła. Takie własnoręcznie wykonane kwiatki to zarówno ozdoba ubrania, jak również element dekoracji wnętrza. Kwiat ze sfilcowanej wełny potrafi ze zwykłej poduszki uczynić niezwykle oryginalny element wystroju. To także doskonały pomysł na niebanalny prezent.
Warsztaty z filcowania to kolejna inicjatywa rady sołeckiej w Nowej Wsi, mająca na celu integrowanie lokalnej społeczności za sprawą wspólnych działań artystycznych. To łączenie przyjemnego z pożytecznym.
Przedsięwzięcie zostało sfinansowane z funduszu sołeckiego , zgodnie z uchwała zebrania wiejskiego z 22.09.2011 roku.
Autor: Anna Bąkowska
Opublikowany przez: Anna Bąkowska