15.11.2021 15:40

Wizyta ambasadora Francji w komorowskim liceum

145
Dzień 9 listopada 2021 r. niewątpliwie zapisał się w historii liceum w Komorowie…Gościem był ambasador Francji, Pan Frédéric Billet. Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze. Pan Ambasador mimo niezwykle ważnej funkcji, jaką sprawuje na co dzień, jest bardzo otwarty, serdeczny i łatwo nawiązuje kontakt.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z Dyrekcją Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz Liceum Ogólnokształcącego w Komorowie, następnie ambasador odbył spacer po szkole odwiedził pracownię języka francuskiego, oglądał gazetki ścienne, a nawet zajrzał na lekcję biologii. W dalszej części spotkania to uczniowie grali pierwsze skrzypce. Zuzia Wyszomierska oraz Lucas Głażewski zaprezentowali historię szkoły oraz efekty pracy uczniów uczących się języka francuskiego.

Mieliśmy okazję zobaczyć autorską wersję fragmentu filmu pt. „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?” zrealizowaną przez pierwszoklasistki z 1B oraz rap w wykonaniu dwóch utalentowanych licealistów. Nie zabrakło zdjęć prezentujących wybrane wydarzenia, które odbyły się w naszej szkole. Na zakończenie przedstawiciele klas zadawali pytania, na które ambasador chętnie odpowiedział. Pan Ambasador podkreślał, że nauka języków jest niezwykle ważna, a nauka języka francuskiego to inwestycja. Zwrócił uwagę, że należy pielęgnować relacje międzyludzkie i przyjaźnie.

Pan Ambasador doskonale mówi po polsku, ale przyznaje że meandry polskiej gramatyki sprawiają mu pewne trudności. Dowiedzieliśmy się także, że Pan Ambasador uwielbia przejażdżki rowerowe oraz spacery po lesie.

Spotkanie z Panem Ambasadorem pozwoliło odkryć jak długą tradycję mają relacje polsko-francuskie i było doskonałą okazją na sprawdzenie swoich sił w komunikacji w języku francuskim.

Ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie spotkania. MERCI.

 

tekst: Grażyna Lesicka, nauczyciel języka francuskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie.

zdjęcia: Aleksander Piekarski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie.

Autor: tekst: Grażyna Lesicka, zdjęcia: Aleksander Piekarski
Opublikowany przez: Maria Sawicka
Podobne tematy: szkoła w Komorowie, LO

Zobacz także