25.10.2019 12:35

Zabiegi pielęgnacyjne drzew w alei Starych Lip w Komorowie

102
Od poniedziałku, 28 października 2019 r. na zlecenie urzędu gminy prowadzone będą zabiegi pielęgnacyjne na drzewach w alei Starych Lip w Komorowie. W ramach planowanych prac zostaną wykonane cięcia pielęgnacyjne polegające na usunięciu suchych gałęzi/konarów oraz cięcia zabezpieczające mające na celu poprawę statyki drzew.

Zasadniczym celem jaki nam przyświeca jest utrzymanie pomnikowej alei w jak najlepszej kondycji zdrowotnej oraz poprawa bezpieczeństwa użytkowników drogi.

Po zakończeniu prac w koronach drzew przystąpimy do realizacji zadania mającego na celu poprawą warunków siedliskowych. Na odcinku  alei  Starych Lip, od alei Marii Dąbrowskiej do ul. 3 Maja,  zostanie przeprowadzony zabieg mulczowania gleby, który polega na pokryciu powierzchni  materią organiczną. W tym celu wykorzystane zostaną zrębki drzew liściastych. Mulczowanie ograniczy parowanie i zmniejszy erozję, a rozkładająca się masa organiczna poprawi właściwości gleby i zwiększy zawartość związków organicznych, które będą przyjmowały drzewa. 

Ponadto od tego roku w celu poprawy warunków siedliskowych naszych pomnikowych drzew zaprzestaniemy grabienia liści na całej długości ulicy.

Planujemy, że prace potrwają ok. 3 tygodni. Przepraszamy za ewentualne niedogodności i prosimy o nieparkowanie aut na poboczach.

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji