Archiwalny
20.06.2023 10:30

Nie spaceruj z psem po polach uprawnych

139
Szanowni Mieszkańcy, chcielibyśmy przypomnieć wszystkim właścicielom psów o konieczności przestrzegania pewnych zasad, aby chronić lokalne pola uprawne oraz zachować harmonię w naszej społeczności.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące spacerowania z psami po polach uprawnych, jak również wjeżdżania na nie samochodami.

Przypominamy, że wejścia na teren prywatny bez zgody właścicieli jest bezprawne. Ponadto takie zachowania prowadzą do zniszczeń upraw i strat rolników.

Prosimy wiec, aby udając się z psem na spacer, wybierać do tego miejsca w przestrzeni publicznej, a nie prywatne nieruchomości.

 

Posiadanie psa przynosi wiele radości, ale to również obowiązki. Dlatego jednocześnie przypominamy o konieczności sprzątania po swoim psie. Pozostawione, nieuprzątnięte psie odchody są bardzo uciążliwe nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych.

Wychodząc na spacer, najlepiej zabrać ze sobą woreczki, które "wykorzystane" można wrzucić do każdego kosza, w tym oczywiście także przeznaczonego psim odchodom.

Jeśli każdy właściciel psa zastosuje się do powyższych zasad - nasza okolica będzie z pewnością czystsza.

Opublikowany przez: Magdalena Nowak-Segieta
Podobne tematy: spacer, pies, pola uprawne

Zobacz także