30.08.2021 16:50

Rowerem do pracy

65
Polskie Zrzeszenie Instruktorów Rowerowych zaprasza pracodawców z naszej gminy do włączenia się do akcji pn.: Przesiądź się na rower i wspierania przyjaznych środowisku form transportu.

W ramach akcji zostanie zapewnione wsparcie edukacyjne (warsztaty, szkolenia - także on line, materiał filmowy "szyty na miarę" czyli dostosowany do lokalizacji konkretnej firmy), konsultacje i współdziałanie adekwatne do potrzeb.

Rower to nie tylko narzędzie do uprawiania sportu czy rekreacji, ale też bardzo przyjemny i coraz popularniejszy środek transportu, a jednocześnie zrównoważony i niskoemisyjny pojazd. Idealny do dojazdów do pracy, bo wspierający zdrowie i środowisko.

Pracodawca wspierający pracowników wybierających zrównoważone formy transportu wpisuje się w koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu. Wspieranie korzystania z jednośladów świadczy o zaangażowaniu organizacji w poprawę samopoczucia pracowników, ukazuje troskę o środowisko oraz przyczynia się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń.

Zapraszamy przedsiębiorców z gminy Michałowice do dołączenia się do projektu, a stowarzyszenie PZIR zajmie się edukacją Waszych pracowników, by dojazdy rowerem do pracy były bezpieczne.

PZIR przygotował materiały edukacyjno – motywacyjne, w tym poradnik „Rowerem do Pracy”.

Projekt współfinansowany z budżetu gminy Michałowice. 

 

Rowerem do pracy

 

Rowerem do pracy

Rowerem do pracy
Korzyści z jazdy rowerem
rowerem-do-pracy-plakat.pdf
Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji
Zobacz także