W tym roku sztab w Nowej Wsi zebrał rekordową kwotę 64 309,97 zł, ponad 14 tys. więcej niż w ubiegłym roku. Fundusze te, zgodnie z ideą 25. finału WOŚP, zostaną przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.


W niedzielę, 15 stycznia w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Nowej Wsi, tak jak w całej Polsce, Europie i na świecie zagrała najbardziej zgrana orkiestra, Wielka Orkiestra Świąteczne Pomocy.

 

Ilość przygotowanych atrakcji była tak duża, że z pewnością każdy, kto tego dnia wpadła do szkolnej hali sportowej w Nowej Wsi miał wiele powodów do wspaniałej zabawy. Zabawy i wsparcia WOŚP wrzucając choćby drobne pieniądze do puszek wolontariuszy. Występy muzyczne podopiecznych Renaty Włodarek i Agnieszki Biegaj, prezentacje wokalno-taneczne dziewczynek i chłopców prowadzonych przez Małgorzatę Gajownik, a także pokazy akrobatyczne wychowanków Katarzyny Janoty, czy pokaz sztuki walki Wushu w wykonaniu Adama Woźniaka i pokaz tańca breakdance w wykonaniu podopiecznego Damiana Sobańskiego. To wszystko w połączeniu z licznymi aukcjami, loterią fantową i kiermaszem obrazuje fenomen tego wydarzenia.

 

Już przed wejściem do szkoły wolontariusze witali i zapraszali gości z nieodłącznym atrybutem, jakim była puszka, do której zbierali pieniądze i obdarowywali darczyńców naklejkami z czerwonymi serduszkami. Wolontariusze, pośród których byli tak uczniowie szkoły jak i ich nauczyciele z panią dyr. Ewą Dymurą i jej zastępczyniami, Jadwigą Jodłowską i Bogumiłą Kukwą na czele.

 

Punktualnie o 15. wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka wraz z dyrektor szkoły, Ewą Dymurą uroczyście otworzyli ten wspaniały koncert, po czym ruszyła wielka orkiestra i wielka zbiórka funduszy.

 

Zdecydowanie najdłuższa kolejka była przy stoisku z loterią fantową, gdzie kupując szczęśliwy los, za jedyne 5 zł, można było wygrać jedną z ponad 530 nagród. Jednak największe emocje gościły przed sceną, gdzie odbywały się aukcje przeszło 50 przedmiotów przekazanych przez ofiarodawców. Oryginalne koszulki 25 finału WOŚP, zegar i poduszka WOŚP, zestaw gadżetów reprezentacji polski w piłce nożnej, plakaty z autografami artystów występujących podczas wydarzeń odbywających w naszej gminie (m,in Ewy Farnej, Perfectu, Edyty Geppert), vouchery na kolację, obrazy, książki, różnego rodzaju rękodzieła i eksponaty kolekcjonerskie oraz wiele, wiele innych rzeczy dzięki licytacji znalazło nowych właścicieli, a tym samy wsparło zbiórkę kwotą 8 180 zł.

Zachęcając uczestników koncertu do udziału w licytacjach wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który aktywnie biorąc udział w szkolnych koncertach na rzecz WOŚP, jako pierwszy wylicytował koszulkę orkiestry. Podczas aukcji najwyższą cenę, 800 zł, osiągnął tort. Tort, ufundowany przez Krzysztofa Grabkę, został wylicytowany przez grupę radnych, którzy następnie smakołykiem częstowali zgromadzonych na 25. finale WOŚP.

 

Na uczestników koncertu czekała także kawiarenka, gdzie przy pysznych domowych ciastach również można było wesprzeć zbiórkę funduszy.

 

Na zakończenie duże podziękowania dla 120 wolontariuszy i ich opiekunów, ofiarodawców, fundatorów i darczyńców, występujących i widzów za zaangażowanie i udział w największej i najbardziej zgranej orkiestrze świata.    

 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Teatrzyk dla dzieci, pt.: Kolorowa Wędrówka

Teatrzyk dla dzieci, pt.: "Kolorowa Wędrówka" Data wydarzenia: 24.02.2018

Sołtysi i Rady Sołeckie Nowej Wsi, sołectwa Komorów i Pęcic Małych zapraszają na teatrzyk dla dzieci, pt.: "Kolorowa Wędrówka" (24 lutego, godz.: 11:00).

czytaj więcej
Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu 14.02.2018 08:40

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w dniach 20-21 lutego w miejscowościach: Reguły, Nowa Wieś oraz Pęcice Małe.

czytaj więcej
Bal karnawałowy w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Tak się bawi, tak się bawi Nowa Wieś 05.02.2018 19:25

Bal karnawałowy w Nowej Wsi to już niemal tradycja. Tradycja, którą mieszkańcy bardzo chętnie kultywują i w której równie chętnie biorą udział. W tym roku odbył się już po raz szósty.

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa choinkowa w Nowej Wsi 18.12.2017 15:00

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.

czytaj więcej
I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice

I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice 18.12.2017 10:40

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, jak również ich opiekunom-trenerom, którzy reprezentowali gminę Michałowice w turniejach "Mazovia Cup" w roku szkolnym 2016/2017. To dzięki nim już po raz trzeci nasza gmina zajęła I miejsce w podsumowaniu Turniejów Sportowych organizowanych w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Koncert Pieśni Patriotycznej na góralską nutę. fot. Mariusz Marcysiak

Pieśni Patriotyczne na góralską nutę. 13.11.2017 21:15

Górale z Beskidu Śląskiego ponownie zawitali do Nowej Wsi. Tym razem przyczynkiem do wizyty był koncert pieśni patriotycznej z okazji obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. Koncert, który w wykonaniu artystów ze Szczyrku okazał się niezwykle wzniosły.

czytaj więcej
Koncert kapeli góralskiej Ondraszki. fot. Mariusz Marcysiak

Ondraszki, haj! 15.10.2017 14:55

A trzech ich było szczyrkowskich górali i jedno góralka. Z samiutkiego Szczyrku do Nowej Wsi przyjechała z koncertem muzyki góralskiej kapela Ondraszki.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej