31.01.2022 18:20

30 STYCZNIA – 30 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

257
Świat jest kolorowy i piękny, a wzrok to najważniejszy zmysł dla rozwijającego się młodego człowieka. Stąd też hasłem tegorocznej akcji było „Przejrzyj na oczy”. Akcji, której celem jest zbiórka funduszy na zakup specjalistycznego sprzętu diagnostycznego i ratującego wzrok najmłodszych.

Piękny jubileusz obchodzi w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od 30 lat zaprasza nas do gry w najpiękniejszym zespole na świecie. Przez ten czas wiele się zmieniło, ale bez wątpienia nie zmieniło się serce i szczodrość mieszkańców naszej gminy. Podczas tegorocznego finału w gminie Michałowice, orkiestra zbierała pieniążki na wiele różnych sposobów. Aukcje internetowe, loterie, kawiarenki, e-skarbonki, warsztaty i oczywiście nieocenieni wolontariusze. Tych na terenie całej gminy było blisko 200. 

Zanim jednak w sztabach w Komorowie, Michałowicach i Nowej Wsi rozpoczęło się liczenie zebranych pieniędzy, w sobotę ulicami Granicy przebiegli uczestnicy 16 już biegu „Policz się z cukrzycą”, którego celem jest promocja zdrowego i aktywnego trybu życia. Aktywności i biegania nie zabrakło także w niedzielę, kiedy to w Komorowie odbył się wirtualny bieg po gminie. Wirtualny tylko z nazwy, ponieważ dystans do przebiegnięcia był jak najbardziej realny, a jedynie potwierdzany za pomocą aplikacji w telefonie.

Niestety sytuacja związana z obostrzeniami covid-19 nie pozwoliła na zorganizowanie tradycyjnych koncertów, ale mimo tych przeciwności, jak również trudnych warunków pogodowych orkiestra nie przestała grać. Bo Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra do końca świata i o jeden dzień dłużej! A jak zagrała w gminie Michałowice 30 stycznia 2022 roku?

Sztab w Komorowie zebrał ponad 66 tys. zł, w Michałowicach - blisko 30 tys. zł oraz sztab w Nowej Wsi - ponad 70 tys. zł. Wszystko na szczytny cel, którym bez dwóch zdań jest diagnostyka i ratowanie wzroku dzieci. Wśród licznych przedmiotów licytowanych na aukcjach do zdobycia były m.in. dzieła artystyczne jak rękodzieła, obrazy, płyty, książki i kolekcjonerskie plakaty artystów odwiedzających gminę Michałowice. Nie brakowało również atrybutów sportowych jak choćby koszulki piłkarskie z autografami, piłka siatkarzy SKRy Bełchatów, rękawice bramkarskie i stroje sportowe. Dużym zainteresowaniem wśród licytujących cieszyły się różnego rodzaju voucher m.in. do restauracji, kawiarni czy też aktywizujących atrakcji. Największa rywalizacja towarzyszyła licytacji vouchera na spływ kajakowy Utratą, który osiągną cenę 1400 zł oraz ufundowany przez Panią wójt Małgorzatę Pachecką weekendowy pobyt w Sopocie – cena 1200 zł.

Piękna idea oraz piękne i szczodre serca mieszkańców naszej gminy, którzy po raz kolejny nie zawiedli i znacząco wsparli WOŚP. Duże gratulacje dla nas wszystkich, ale przede wszystkich dla sztabowców, darczyńców i wolontariuszy. Gratulujemy i serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie i pracę. Za serce, radość i dobro, którym zarażacie. 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także