40 lat minęło!

09.07.2017 13:40     227
40-lecie Koła nr 2 Związku Emerytów, Rencistów Inwalidów w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak
Humory dopisywały już od samego początku tej wspaniałej imprezy. fot. Mariusz Marcysiak Specjalne gratulacje oraz pamiątkowy dyplom dla seniorów mieli: wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka i przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Życzenia dalszej aktywności członków koła nr 2 miała również przewodnicząca, Ewa Abramczyk. fot. Mariusz Marcysiak Na urodzinach nie zabrakło występu chóru Michałowiczanka, fot. Mariusz Marcysiak wspólnego śpiewania fot. Mariusz Marcysiak i świetnej zabawy fot. Mariusz Marcysiak przy muzyce zespołu MK. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice

Szacownego jubileuszu 40-lecia doczekało się Koło nr 2 w Michałowicach Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (ZERiI). Z tej okazji w minioną sobotę, 8 lipca w sali Centrum Medycznego i Rehabilitacji KRIOSONIK odbyło się jubileuszowe przyjęcie.


W wydarzeniu obok seniorów aktywnie biorących udział w cyklicznych wydarzeniach nie zabrakło również wójta gminy Michałowice – Krzysztofa Grabki wraz z małżonką, przewodniczej rady gminy – Elżbiety Biczyk, ks. proboszcza - Marka Małkiewicza, przewodniczącej Oddziału Rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (ORZERiI) w Michałowicach – Ewy Adamczyk oraz radnego – Eugeniusza Hanca i członka Zarządu Osiedla Michałowice – Pawła Cichockiego.

 

Przewodnicząca koła nr 2 w Michałowicach, Teresa Sładek otwierając sobotnią uroczystość, podkreśliła, że istniejące od 1977 roku koło tworzy jedną wielką rodzinę, która wśród wszystkich kół emerytów, rencistów i inwalidów działających na terenie naszej gminy jest najliczniejsza. Dziękujemy, że się nami interesujecie – mówiła w dalszej części swojego wystąpienia. Te podziękowania były skierowane nie tylko do samych seniorów, ale i również wójta, Krzysztofa Grabki, przewodniczącej ORZERiI, Ewy Adamczyk i  pracownika urzędu (obecnie już na emeryturze) - Barbary Raczyńskiej. Podziękowania za ich zaangażowanie, pomoc i współpracę, dzięki której aktywizacja michałowickich seniorów była i jest skuteczna. 

 

Tworzymy możliwości żebyście mogli samodzielnie działać, spotykać się i aktywnie spędzać czas -  mówił wójt, Krzysztof Grabka. To co robicie dla wszystkich członków koła jest niezwykle cenne i to tym bardziej, że jest to praca społeczna. Te 40 lat to czas, w którym dzięki wam koło działało wspaniale. Równie owocnej  pracy życzę na dalsze lata – dodał ł wójt.

 

W imieniu rady gminy słowa podziękowania i życzenia złożyła przewodnicząca, Elżbieta Biczyk. Niech wasze koło rozwija się dalej, działa i niech ma ciekawe propozycje dla wszystkich państwa.

 

Nie zabrakło również życzeń od przewodniczącej rejonowego oddziału ZERiI – Ewy Adamczyk. Prawda o możliwościach człowieka znajduje potwierdzenie w dokonaniu. Osiągnięć nie zmierzy najczulszy przyrząd. Miarą zostaje szacunek i pamięć.

 

Po części oficjalnej uroczystości przyszedł czas na występ kierowanego przez Piotra Gwiazdeckiego chóru „Michałowiczanka”, a także wspólnego śpiewania utworu, który z tej okazji przygotował Paweł Cichocki. 

 

Ostatnim punktem tej wyjątkowej imprezy urodzinowej była zabawa taneczna, która dzięki zespołowi „MK” trwała do późnego wieczora.

 

Gratulujemy seniorom szacownego jubileuszu i życzymy wielu lat dalszej aktywności.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

KRĄG KOBIET

KRĄG KOBIET Data wydarzenia: 28.11.2017

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na warsztaty, które poprowadzi Maria Ela Ziemkiewicz (28 listopada, godz.18).

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert pieśni patriotycznej w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Patriotycznie rozśpiewane Michałowice 21.11.2017 11:00

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.

czytaj więcej
„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach 31.07.2017 07:05

Leżaki i światowa produkcja do obejrzenia pod chmurką czekało na chętnych chcących miło spędzić czas.

czytaj więcej
Piknik Rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Doroczny Piknik Rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach 03.06.2017 19:25

Biedronki, Krasnale, Motylki, Słoneczka, Tygryski, Zajączki, Misie, Kotki i Pszczółki. Wszystkie grupy przedszkolaków wraz z rodzicami spotkały się na dorocznym pikniku rodzinnym w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach.

czytaj więcej
Muzyczny Maj - Koncert Trzeba marzyć . fot. Mariusz Marcysiak

Muzyczny Maj 2017 – Koncert Trio – Staniewicz, Strobel, Jagodziński 28.05.2017 23:50

Wybitny muzyczny spektakl w niedzielę, 28 maja odbył się w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach. Spektakl, który przez wielu ludzi określany jest jako muzyczna perła na koncertowej mapie Polski.

czytaj więcej
Dzień Matki - spotkanie michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Matki – spotkanie michałowickich seniorów 27.05.2017 21:50

Dzień matki to jedno z najbardziej znanych świąt na świecie. To święto obchodzone, jako wyraz szacunku i pamięci dla wszystkich mam. W sobotę 27 maja na zaproszenie Koła nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w sali przy ul. Raszyńskiej odbyło się spotkanie z okazji tego jakże wyjątkowego święta.

czytaj więcej
Wiosenne sprzątanie Michałowic. fot. Mariusz Marcysiak

Wiosenne sprzątanie Michałowic 08.05.2017 11:05

Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia to idealny czas na porządkowanie i sprzątanie domu, ogrodu, ale i również swojego najbliższego otoczenia tak jak zrobili to w sobotę, 6 maja mieszkańcy Michałowic.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanocne spotkanie michałowickich seniorów 24.04.2017 10:55

W sobotę 22 kwietnia, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach odbyło się tradycyjne spotkanie wielkanocne michałowickiego Koła nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

czytaj więcej