AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców; Foto: bz
Drogowe miasteczko - nauka ruchu drogowego dla najmłodszych. Foto: bz Strzelanie z łuku. Foto: bz Strzały do bramki. Foto: bz Dmuchany zamek - zabawa dla najmłodszych Foto: bz Sesja jogi. Zajęcia prowadziła Anna Błaszczyk. Foto: bz. Rajnel z Kuby prowadził lekcję salsy. Foto: bz. Mecz badmintona. Foto: bz. Mecz siatkówki. Drużyna z Komorowa kontra drużyna z Michałowic. Foto: bz. Mieszkańców i organizatorów z Zarządu Osiedla Komorów odwiedził Krzysztof Grabka, wójt gminy, z żoną. Foto: bz.
Podobne tematy: osiedle Komorów

Aktywny Komorów – to piknik sportowy zorganizowany przez Zarząd Osiedla Komorów. Atrakcji na pikniku było wiele, dla dzieci i dorosłych. Mieszkańców odwiedził Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.


Piknik sportowy tradycyjnie został zorganizowany na placu Ignacego Paderewskiego – przestronnym zielonym placu, gdzie organizowana jest większość imprez kulturalnych i sportowych dla mieszkańców Komorowa. Tak było i tym razem – sobota, 16 września była ciepła i słoneczna, dlatego mieszkańcy postanowili spędzić ją na sportowo. A oferta była bogata. Piknik rozpoczął się od biegów na 5 i 10 km. Trasa wiodła przez najładniejsze okolice miejscowości. Uczestnicy biegu około godz. 13 pojawili się na mecie. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni upominkami przez organizatorów. Michał Jeżewski oraz członkowie zarządu wręczali zegarki biegowe, czołówki i inny sprzęt, który przydaje się na trasie.

Ważnym momentem pikniku był mecz siatkówki, który rozegrali między sobą członkowie zarządu Osiedla Komorów i Osiedla Michałowice. Tym razem wygrała reprezentacja Michałowic. Gratulujemy!

 

Piknik Aktywny Komorów tak był pomyślany, aby były atrakcje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. W czasie gdy trwały zajęcia dla dorosłych:  zajęcia fitness, dwie sesje jogi, które prowadziła Anna Biczyk, a także nauka salsy, którą prowadził instruktor Rajnel z Kuby,  dzieci korzystały z innych atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyło się gminne miasteczko drogowe. To makieta przedstawiająca ulice i ruch drogowy. Dzieci poruszając się po niej, uczą się zasad ruchu drogowego.

 

Dla najmłodszych dzieci przygotowane były zamki dmuchane, dla nieco starszych: strzelanie z „prawdziwych” pistoletów, strzelanie z łuku. Było przygotowane boisko do piłki nożnej, wystawione bramki, a także boisko do badmintona. Dzieci bardzo chętnie bawiły się w wielkich dmuchanych kulach, a także ćwiczyły koordynację ruchów i równowagę na slackline – taśmie zaczepionej pomiędzy drzewami. Wielką atrakcją była 8. metrowa ścianka wspinaczkowa.

 

Pomysł aby soboty spędzać na sportowo – to znakomita oferta dla wszystkich.Zapraszamy na kolejne spotkania "Aktywnego Komorowa". 

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Warsztaty bębniarskie

Warsztaty bębniarskie Data wydarzenia: 21.02.2018

Zarząd Osiedla Komorów i Zarząd Osiedla Michałowice zapraszają na warsztaty bębniarskie (21 lutego, godz.: 20:00).

czytaj więcej
PAPAPAMY - interaktywne koncerty gordonowskie

PAPAPAMY - interaktywne koncerty gordonowskie Data wydarzenia: 25.02.2018

Interaktywne koncerty gordonowskie dla małych dzieci (do 5 lat) pt. PAPAPAMY - to propozycja Zarządu Osiedla Komorów dla najmłodszych mieszkańców i ich rodziców, dziadków, opiekunów (25 lutego, od.godz.10:45)

czytaj więcej
ZEBRAMIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW 20.09.2017 10:50

Wrześniowe zebranie, którego celem jest rozdysponowanie środków osiedla, odbyło się w komorowskiej szkole – 19 września. Zwołał i prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący zarządu, uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
ZIELONO MI - festyn letni w Komorowie

ZIELONO MI - festyn w Komorowie 22.05.2017 10:05

Już po raz trzeci odbył się w Komorowie piknik dla mieszkańców. Pogoda była wspaniała, zgromadzeni licznie mieszkańcy miło i pożytecznie spędzili sobotnie popołudnie. Piknik zorganizowało Towarzystwo "Komorowianie" wspólnie z zarządem Osiedla Komorów.

czytaj więcej
70. lecie biblioteki w Komorowie. foto: bz

70. lecie biblioteki w Komorowie 12.12.2016 10:10

Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji – słowa Marii Dąbrowskiej były mottem uroczystości z okazji 70 rocznicy powstania Gminnej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. W obchodach wziął udział Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice i wielu mieszkańców Komorowa, Granicy i miejscowości sąsiedzkich – wiernych czytelników komorowskiej biblioteki.

czytaj więcej
LATINO DAY W KOMOROWIE

LATINO DAY W KOMOROWIE 24.10.2016 14:45

Latino Day – wydarzenie, które odbyło się w sobotę, 22 października, miało na celu przybliżenie kultury i życia mieszkańców Ameryki Łacińskiej.


czytaj więcej
Zebranie mieszkańców osiedla Komorów (fot. Beata Zybała)

Zebranie mieszkańców osiedla Komorów 21.09.2016 09:30

We wtorek, 20 września, odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni z naszej gminy i powiatu

czytaj więcej
Świąteczne spotkanie emerytów z Komorowa

Świąteczne spotkanie emerytów z Komorowa 04.04.2016 10:05

Tradycyjnie, kilka dni po świętach, 2 kwietnia, w szkole w Komorowie, spotkali się emeryci komorowskiego koła Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Polskich.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów

Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów 23.09.2015 09:45

We wtorek, 22 września, odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni z naszej gminy.

czytaj więcej
Zielono mi – piknik rodzinny w Komorowie

Zielono mi – piknik rodzinny w Komorowie 15.06.2015 10:25

W niedzielę, 14 czerwca, odbył się rodzinny piknik w stylu willowego Komorowa. Na Placu Paderewskiego zgromadziło się wielu mieszkańców naszej gminy. Zabawa trwała do późnego wieczora.

czytaj więcej