AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców; Foto: bz
Drogowe miasteczko - nauka ruchu drogowego dla najmłodszych. Foto: bz Strzelanie z łuku. Foto: bz Strzały do bramki. Foto: bz Dmuchany zamek - zabawa dla najmłodszych Foto: bz Sesja jogi. Zajęcia prowadziła Anna Błaszczyk. Foto: bz. Rajnel z Kuby prowadził lekcję salsy. Foto: bz. Mecz badmintona. Foto: bz. Mecz siatkówki. Drużyna z Komorowa kontra drużyna z Michałowic. Foto: bz. Mieszkańców i organizatorów z Zarządu Osiedla Komorów odwiedził Krzysztof Grabka, wójt gminy, z żoną. Foto: bz.
Podobne tematy: osiedle Komorów

Aktywny Komorów – to piknik sportowy zorganizowany przez Zarząd Osiedla Komorów. Atrakcji na pikniku było wiele, dla dzieci i dorosłych. Mieszkańców odwiedził Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.


Piknik sportowy tradycyjnie został zorganizowany na placu Ignacego Paderewskiego – przestronnym zielonym placu, gdzie organizowana jest większość imprez kulturalnych i sportowych dla mieszkańców Komorowa. Tak było i tym razem – sobota, 16 września była ciepła i słoneczna, dlatego mieszkańcy postanowili spędzić ją na sportowo. A oferta była bogata. Piknik rozpoczął się od biegów na 5 i 10 km. Trasa wiodła przez najładniejsze okolice miejscowości. Uczestnicy biegu około godz. 13 pojawili się na mecie. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni upominkami przez organizatorów. Michał Jeżewski oraz członkowie zarządu wręczali zegarki biegowe, czołówki i inny sprzęt, który przydaje się na trasie.

Ważnym momentem pikniku był mecz siatkówki, który rozegrali między sobą członkowie zarządu Osiedla Komorów i Osiedla Michałowice. Tym razem wygrała reprezentacja Michałowic. Gratulujemy!

 

Piknik Aktywny Komorów tak był pomyślany, aby były atrakcje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. W czasie gdy trwały zajęcia dla dorosłych:  zajęcia fitness, dwie sesje jogi, które prowadziła Anna Biczyk, a także nauka salsy, którą prowadził instruktor Rajnel z Kuby,  dzieci korzystały z innych atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyło się gminne miasteczko drogowe. To makieta przedstawiająca ulice i ruch drogowy. Dzieci poruszając się po niej, uczą się zasad ruchu drogowego.

 

Dla najmłodszych dzieci przygotowane były zamki dmuchane, dla nieco starszych: strzelanie z „prawdziwych” pistoletów, strzelanie z łuku. Było przygotowane boisko do piłki nożnej, wystawione bramki, a także boisko do badmintona. Dzieci bardzo chętnie bawiły się w wielkich dmuchanych kulach, a także ćwiczyły koordynację ruchów i równowagę na slackline – taśmie zaczepionej pomiędzy drzewami. Wielką atrakcją była 8. metrowa ścianka wspinaczkowa.

 

Pomysł aby soboty spędzać na sportowo – to znakomita oferta dla wszystkich.Zapraszamy na kolejne spotkania "Aktywnego Komorowa". 

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Siostry Misjonarki na Dzikim Zachodzie – festyn przedszkolny w Komorowie; foto:bz.

Przedszkole Sióstr Misjonarek na Dzikim Zachodzie – festyn w Komorowie 23.05.2018 19:35

Rodzinne pikniki w komorowskich przedszkolach są tradycją w naszej gminie. W minioną niedzielę odbył się festyn rodzinny w Przedszkolu Niepublicznym Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świetej Rodziny w Komorowie. Zgromadził rodziny przedszkolaków, mieszkańców Komorowa. Obecny był także Krzysztof Grabka, wójt gminy z żoną oraz matka generalna zgromadzenia, siostra Weronika Mackiewicz.


czytaj więcej
ZIELONO MI - PIKNIK W KOMOROWIE - powitanie. Foto: bz.

Zielono Mi - festyn w Komorowie 23.05.2018 18:20

Po raz czwarty na placu Ignacego Paderewskiego odbył się festyn - Zielono Mi - mieszkańców Komorowa. Imprezę zorganizował Zarząd Osiedla Komorów i Towarzystwo Komorowianie. Dopisała pogoda, a w szczególności, dopisali mieszkańcy. Zabawa była bardzo udana!

czytaj więcej
WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE Foto:bz.

WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE 17.04.2018 07:25

Warsztaty taneczne są drugą, obok zajęć plastycznych, propozycją, która umożliwia rozwijanie zdolności młodych mieszkańców Komorowa. Odbywają się w szkole w Komorowie.

czytaj więcej
WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE Foto: bz.

WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE 29.03.2018 09:20

20 marca ruszyły warsztaty plastyczne w Komorowie. Już pierwsze zajęcia okazały się być owocne w pomysłowe prace, wykonane przez dzieci i młodzież z Komorowa.

czytaj więcej
Spotkanie Twórczych Kobiet. fot. Mariusz Marcysiak

Twórczą Kobietą być! 11.03.2018 17:25

Twórcza Kobieta – czyli panie na pierwszym planie, a dokładnej ich twórczość artystyczna, która została zaprezentowana podczas spotkania, jakie odbyło się w sobotę, 10 marca.

czytaj więcej
Ogólne zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Foto: bz.

Ogólne zebranie mieszkańców osiedla Komorów 09.03.2018 16:15

Ogólne zebranie mieszkańców osiedla Komorów odbyło się 6 marca, we wtorek. Uczestniczyło w nim ponad stu mieszkańców. Zebranie zorganizował przewodniczący zarządu osiedla. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni.

czytaj więcej
Bawmy się muzyką – koncert PAPAPAMY w Komorowie. Foto: bz.

Bawmy się muzyką – koncert PAPAPAMY w Komorowie 26.02.2018 10:50

W niedzielę, 25 lutego, odbyły się dwa koncerty muzyczne. Skierowane były do najmłodszych mieszkańców Komorowa i ich rodziców.

czytaj więcej
ZEBRAMIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW 20.09.2017 10:50

Wrześniowe zebranie, którego celem jest rozdysponowanie środków osiedla, odbyło się w komorowskiej szkole – 19 września. Zwołał i prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący zarządu, uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
ZIELONO MI - festyn letni w Komorowie

ZIELONO MI - festyn w Komorowie 22.05.2017 10:05

Już po raz trzeci odbył się w Komorowie piknik dla mieszkańców. Pogoda była wspaniała, zgromadzeni licznie mieszkańcy miło i pożytecznie spędzili sobotnie popołudnie. Piknik zorganizowało Towarzystwo "Komorowianie" wspólnie z zarządem Osiedla Komorów.

czytaj więcej
70. lecie biblioteki w Komorowie. foto: bz

70. lecie biblioteki w Komorowie 12.12.2016 10:10

Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji – słowa Marii Dąbrowskiej były mottem uroczystości z okazji 70 rocznicy powstania Gminnej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. W obchodach wziął udział Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice i wielu mieszkańców Komorowa, Granicy i miejscowości sąsiedzkich – wiernych czytelników komorowskiej biblioteki.

czytaj więcej