26.11.2015 12:40

Andrzejki sołectwa Michałowice

470
Mieszkańcy sołectwa Michałowice już po raz trzeci bawili się podczas balu andrzejkowego. Jednak tegoroczna zabawa, zorganizowana przez sołtys Adrianę Król-Popiel w sobotę, 21 listopada, odbyła się w nowym miejscu - w michałowickim Ośrodku Olimpijczyków i Paraolimpijczyków.

Budynek został udostępniony przez Krzysztofa Malmurowicza, dyrektora ośrodka, któremu za współpracę podziękowała sołtys, Adriana Król-Popiel, otwierając bal andrzejkowy. Życzyła mieszkańcom wspaniałej i udanej zabawy.  

 

Przez cały wieczór muzyczną oprawę zapewnił zespól Forte, który wykonywał różnorodne przeboje, w większości muzyki polskiej. Niespodzianką był występ jednej z uczestniczek zabawy, Nadii Malmurovich, która znakomicie, z akompaniamentem zespołu, wykonała ukraiński utwór ludowy "Pidmanuła-pidweła".

 

Tradycją Andrzejek sołectwa jest przynoszenie własnoręcznie przygotowanych potraw. Także i tym razem mieszkańcy nie zawiedli. Szwedzki stół zapełniał się błyskawicznie różnorodnymi, smacznymi potrawami: wytrawnymi sałatkami i przekąskami oraz cistami.  O północy serwowany był także gorący posiłek, który zapewnił energię do dalszej zabawy.

 

Mieszkańcy z ochotą wychodzili na parkiet, który przez cały czas był pełen.  Wszyscy bawili się doskonale. 

 

 

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji