Andrzejki w Granickiej Zatoce Kultury

27.11.2017 18:40     340

Andrzejki to świetny pretekst do zorganizowania zabawy ze znajomymi. Spotkanie z przyjaciółmi i sąsiadami to znakomity czas na relaks i odprężenie. Niezależnie od wieku andrzejki to wręcz idealny pomysł na wspaniałą zabawę co w minionym tygodniu pokazali mieszkańcy osiedla Granica.


Najpierw andrzejkowej zabawie oddali się seniorzy z Koła nr 6 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (ZERiI) w Granicy, a było to w piątek 24 listopada. Sala wypełniona do ostatniego miejsca, więc można rozpoczynać. Zanim jednak parkiet wypełnili tancerze odbyła się mała uroczystość związana z jubileuszem par małżeńskich, a także odśpiewaniem gromkiego sto lat dla nich oraz dla solenizantów Andrzejów.

 

Po raz kolejny okazało się, że seniorzy z Granicy potrafią się wspaniale bawić, mają duże poczucie humoru oraz niespożytą energię. Tej energii pozazdrościli seniorom młodsi mieszkańcy Granicy, którzy w sobotę, 25 listopada również wzięli udział w zabawie andrzejkowej. Tu także nie zabrakło sto lat dla solenizanta Andrzeja, który tego wieczora bawił się w Granickiej Zatoce Kultury.

 

Wspaniała atmosfera, świetna muzyka serwowana przez DJ-a to gwarancja znakomitej zabawy oraz powód do satysfakcji dla organizatorów radnych Agnieszki Paradowskiej i Przemysława Majtyki, a także Zarządu Osiedla Granica z przewodniczącym Pawłem Łąpiesiem na czele.   

 

Miłą niespodzianką dla mieszkańców Granicy była wizyta wójta gminy Michałowice, Krzysztofa Grabki, który na zaproszenie zarządu odwiedził  uczestników zabawy zarówno w piątek, jak i w sobotę. Oczywiście jak to bywa przy okazji takich imprez, każdy przynosi ze sobą coś pysznego, więc nie mogło być inaczej w przypadku wójta, który przyniósł dla wszystkich uczestników andrzejkowych zabaw przepyszne pączki.

 

Dwa wieczory wspaniałej zabawy dostarczyły jej uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń, a trzeba dodać, iż zainteresowanie zarówno pierwszą jaki i drugą imprezą było bardzo duże, a o uczestnictwie w nich decydowała kolejność zgłoszeń. 

 

Spotkania andrzejkowe zostały sfinansowane z funduszu osiedla Granica. 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Rozpoczynają się kolejne inwestycje

Rozpoczynają się kolejne inwestycje 12.06.2018 08:00

Od 12 czerwca (wtorek) rozpoczęła się przebudowa ul. Mokrej w Opaczy-Kolonii, natomiast od 13 czerwca (środa) rusza budowa odwodnienia w ul. Jana Kochanowskiego w Granicy.


czytaj więcej
Koncert Tyle Miłości.- Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Granica Sunday Festival 23.04.2018 21:05

Zaczarowany świat piosenek o miłości nie zna granic i nie ważne skąd pochodzą, to zawsze wzbudzają u nas pozytywne emocje.

czytaj więcej
Dzień Kobiet u granickich seniorów. fot. Mariusz Marysiak

8 marca u seniorów w Granicy i Michałowicach 11.03.2018 14:35

8 marca to wyjątkowy dzień dla pań. Dzień, kiedy to panowie honorują płeć piękną, składają im najserdeczniejsze życzenia i wręczają kwiatki.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Klub Świetliki. fot. Mariusz Marcysiak

Klub Świetliki 28.02.2018 21:35

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży to bardzo często dodatkowa szansa na rozwój. Tak jest w przypadku działających w Granicy i Opaczy-Kolonii klubów „Świetliki”.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Piosenka francuska - koncert w Granickiej Zatoce Kultury. Foto: bz.

Piosenka francuska - koncert w Granickiej Zatoce Kultury 26.02.2018 11:25

W cyklu Granica Sunday Festival odbył się w świetlicy koncert piosenki francuskiej zatytułowany Chansons Françaises Chansons d’Amour. Wystąpiła Lydie Charlotte Kotlinski, na gitarze towarzyszył jej Sebastian Pikula. Mieszkańcy bawili się znakomicie.
czytaj więcej
Zabawa karnawałowa w Granicy! Foto: bz

Zabawa karnawałowa w Granicy! 29.01.2018 08:50

Zabawa karnawałowa w Granicy była w tym roku bardzo udana. Bawiło się blisko dziewięćdziesiąt osób. Zorganizowana została przez radnych i zarząd osiedla.

czytaj więcej
Koncert kolęd i pastorałek na Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędy i pastorałki na Granica Sunday Festival 08.01.2018 13:30

Ledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy 2018 rok, a Granicka Zatoka Kultury na nowo otwiera swoje podwoje. Tym razem w ramach Granica Sunday Festival mieszkańcy mieli okazje wysłuchać wyjątkowego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Ludmiły Małeckiej.

czytaj więcej