Andrzejki w Granickiej Zatoce Kultury

27.11.2017 18:40     316

Andrzejki to świetny pretekst do zorganizowania zabawy ze znajomymi. Spotkanie z przyjaciółmi i sąsiadami to znakomity czas na relaks i odprężenie. Niezależnie od wieku andrzejki to wręcz idealny pomysł na wspaniałą zabawę co w minionym tygodniu pokazali mieszkańcy osiedla Granica.


Najpierw andrzejkowej zabawie oddali się seniorzy z Koła nr 6 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (ZERiI) w Granicy, a było to w piątek 24 listopada. Sala wypełniona do ostatniego miejsca, więc można rozpoczynać. Zanim jednak parkiet wypełnili tancerze odbyła się mała uroczystość związana z jubileuszem par małżeńskich, a także odśpiewaniem gromkiego sto lat dla nich oraz dla solenizantów Andrzejów.

 

Po raz kolejny okazało się, że seniorzy z Granicy potrafią się wspaniale bawić, mają duże poczucie humoru oraz niespożytą energię. Tej energii pozazdrościli seniorom młodsi mieszkańcy Granicy, którzy w sobotę, 25 listopada również wzięli udział w zabawie andrzejkowej. Tu także nie zabrakło sto lat dla solenizanta Andrzeja, który tego wieczora bawił się w Granickiej Zatoce Kultury.

 

Wspaniała atmosfera, świetna muzyka serwowana przez DJ-a to gwarancja znakomitej zabawy oraz powód do satysfakcji dla organizatorów radnych Agnieszki Paradowskiej i Przemysława Majtyki, a także Zarządu Osiedla Granica z przewodniczącym Pawłem Łąpiesiem na czele.   

 

Miłą niespodzianką dla mieszkańców Granicy była wizyta wójta gminy Michałowice, Krzysztofa Grabki, który na zaproszenie zarządu odwiedził  uczestników zabawy zarówno w piątek, jak i w sobotę. Oczywiście jak to bywa przy okazji takich imprez, każdy przynosi ze sobą coś pysznego, więc nie mogło być inaczej w przypadku wójta, który przyniósł dla wszystkich uczestników andrzejkowych zabaw przepyszne pączki.

 

Dwa wieczory wspaniałej zabawy dostarczyły jej uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń, a trzeba dodać, iż zainteresowanie zarówno pierwszą jaki i drugą imprezą było bardzo duże, a o uczestnictwie w nich decydowała kolejność zgłoszeń. 

 

Spotkania andrzejkowe zostały sfinansowane z funduszu osiedla Granica. 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu 19.01.2018 08:30

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w okresie 22-25 stycznia w Nowej Wsi, Granicy, Regułach, Sokołowie i Suchym Lesie.

czytaj więcej
Koncert kolęd i pastorałek na Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędy i pastorałki na Granica Sunday Festival 08.01.2018 13:30

Ledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy 2018 rok, a Granicka Zatoka Kultury na nowo otwiera swoje podwoje. Tym razem w ramach Granica Sunday Festival mieszkańcy mieli okazje wysłuchać wyjątkowego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Ludmiły Małeckiej.

czytaj więcej
Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa Data wydarzenia: 27.01.2018

Radni oraz Zarząd Osiedla Granica zapraszają mieszkańców Granicy na zabawę karnawałową. Zapisy pod numerem telefonu 504 223 073. Liczba miejsc ograniczona ( 27 stycznia, godz. 18.00)

czytaj więcej
Zabawa z Mikołajem w Granicy. Foto: Agnieszka Paradowska

Zabawa z Mikołajem w Granicy 18.12.2017 09:55

Dzieci z Granicy spotkały się z Mikołajem w niedzielę, 17 grudnia. Było przedstawienie Świąteczna gonitwa, świetna zabawa, słodki poczęstunek i wspaniałe prezenty. Imprezę zorganizowali radni i Zarząd Osiedla Granica.


czytaj więcej
Spotkanie świąteczne emerytów z Granicy. Foto: bz.

Spotkanie świąteczne emerytów z Granicy 17.12.2017 11:15

Spotkanie opłatkowe seniorów z Granicy to już tradycja. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, radni z terenu Granicy jak również ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, proboszcz Komorowskiej parafii.

czytaj więcej
Elvis Presley – król rocka koncert w Granicy

Elvis Presley – król rock and rolla - koncert w Granicy 16.10.2017 09:05

W cyklu Granica Sunday Festival odbył się w świetlicy koncert zatytułowany Elvis. Krzysztof Janowski śpiewał wszystkie znane, jak również mniej znane, piosenki króla rock and rolla – Elvisa Presleya. Mieszkańcy bawili się znakomicie.

czytaj więcej
Spektakl - Przeminęło z Foggiem. fot. Mariusz Marcysiak

Spektakl muzyczny „Przeminęło z Foggiem” 11.10.2017 07:45

Muzyczna opowieść o Mieczysławie Foggu i dawnej Warszawie zagościła na scenie Granickiej Zatoki Kultury.

czytaj więcej
Sunday Festival i One Woman Show w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

One Woman Show – czyli rzecz o miłości 18.09.2017 21:10

Po wakacyjnej przerwie do Granicy powrócił "Sunday festival". Tym razem mieszkańcy mogli zobaczyć muzyczny spektakl, łączący klasyczny wokal z czarującą grą aktorską, a wszystko urozmaicone subtelnym humorem kabaretu w dobrym stylu.

czytaj więcej
Otwarcie gminnego boiska w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Uroczyste otwarcie boiska i festyn z okazji Dnia Dziecka w Granicy i Nowej Wsi 12.06.2017 06:30

Turniejem piłki nożnej juniorów o Puchar Wójta Gminy Michałowice oraz meczem towarzyskim mieszkańców rozpoczęło się oficjalne otwarcie gminnego boiska w Granicy, które w niedzielę, 11 czerwca zostało oddane do użytku mieszkańcom.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne seniorów z Granicy

Spotkanie wielkanocne seniorów z Granicy 24.04.2017 14:59

22 kwietnia odbyło się świąteczne spotkanie emerytów z Granicy. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, Przemysław Majtyka, rady gminy, ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, także członkowie koła i przedstawiciele zaprzyjaźnionych kół emerytów i rencistów.

czytaj więcej