06.12.2018 13:05

Anna Sroka-Hryń – piosenki vintage

158
2 grudnia w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się wędrówka w niezapomniane lata 20 i 30 na którą mieszkańców naszej gminy zaprosiło Stowarzyszenie K40.

Koncert podobnie jaki inne dotychczas organizowane w sali multimedialnej wydarzenie zgromadził całą rzeszę widów, którzy wypełnili widownię do ostatniego miejsca. Na koncert w imieniu organizatorów zaprosiła Małgorzata Wejtko ze Stowarzyszenia K40 oraz Roman Żuchowski – kierownik referatu kultury i spraw społecznych Urzędu Gminy Michałowice.

Piosenki vintage, których tego dnia wysłuchali mieszkańcy naszej gminy zaprezentowała aktorka i piosenkarka, Anna Sroka-Hryń. Artystka o silnym głosie, którą bardzo często można usłyszeć w dubbingach znanych światowych produkcji filmowych. Ale równie często można ją spotkać na deskach teatralnej sceny m.in. Teatru Roma.

W trakcie niedzielnego koncertu publiczność wysłuchała wyjątkowego programu, na który złożyły się takie piosenki jak: „Madame Loulou”, „Coquelicot”, „Na pierwszy znak”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Sonny Boy”, „Pensylwania”, „Już nigdy”, „W tę noc upalną”, „Szczęście raz się uśmiecha”, „Już nie zapomnisz mnie”, „Ostania niedziela”, „Ty albo żaden”, „Gramofonomanka”, „Błękitny ekspres”, „Uliczkę znam w Barcelonie”, „Będzie lepiej”.

Wyjątkowe i zarazem piękne teksty dobrze się słucha, a przedwojenne szlagiery w wykonaniu Anny Sroki-Hryń słuchało się z ogromną wrażliwością i nostalgią. Wszystko zostało okraszone ciekawą aranżacją Urszuli Borkowskiej, która tylko spotęgowała walory niedzielnego koncertu.

Niewątpliwie koncert bardzo przypadł publiczności do gustu i gdy tylko Roman Żuchowski – kierownik referatu kultury i spraw społecznych Urzędu Gminy Michałowice złożył artystkom serdeczne podziękowania za wspaniały występ to gromkie brawa sprawiły, że nie zabrakło występu na bis.

Koncert Anny Sroki-Hryń – piosenki vintage zorganizowany przez Stowarzyszenie K40 został sfinansowany z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Sala multimedialna UG

Zobacz także