03.04.2019 18:30

Artystyczne Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w Nowej Wsi

132
Od lat osiedla i sołectwa naszej gminy organizują różnego rodzaju wydarzenia aktywizujące, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Jedną z ostatnich inicjatyw były warsztaty wielkanocne, które w dniach 30-31 marca odbyły się w nowowiejskiej świetlicy przy ul. Głównej 52b.

Choć do Świąt Wielkiej Nocy pozostały jeszcze blisko trzy tygodnie to niewątpliwie przygotowania do nich warto już rozpocząć. Żeby nie odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę. Zapewne z tego założenia wyszli organizatorzy warsztatów w Nowej Wsi, czyli radni, sołtys i rada sołecka, którzy zaprosili mieszkańców na artystyczne przygotowania do świąt.

W trakcie warsztatów, które zostały podzielone na dwie grupy wiekowe tzn. dla dzieci oraz dla młodzieży i dorosłych wykorzystano różne techniki m.in. decoupage i florystykę.

Warsztaty z wykorzystaniem decoupage [30 marca – młodzież i dorośli – przyp. red.] poprowadziła Elżbieta Baur, a bohaterem było jajko. Zwyczaj zdobienia jaj na Wielkanoc, popularny nie tylko w Polsce znany jest już od wieków, a jak pokazały warsztaty w Nowej Wsi to tradycja, która łączy pracę z przyjemną zabawą. I tu warto podkreślić, że wszyscy uczestnicy z dużym zaangażowaniem realizowali swoją wizję wielkanocnego jajka, a wyniki ich pracy dostarczyły wiele radości.

Radości i zaangażowania nie brakowało również podczas drugich warsztatów, które odbyły się w niedzielę, 31 marca i w których udział wzięły dzieci. Ty razem na warsztacie pojawiły się kwiatki, koszyczki, piórka, bukszpan, jajeczka, łyżeczki i płatki kosmetyczne. Po co łyżeczki i płatki kosmetyczne? Otóż dzięki wyobraźni prowadzących, Anety i Martyny Kołodziejczuk oraz młodych uczestników warsztatów z tych oto przedmiotów powstały zabawne wielkanocne zajączki, które doskonale komponowały się w wielkanocnym koszyczku.  

Podziwiając rękodzieła, które powstały w trakcie warsztatów w Nowej Wsi można powiedzieć, że nadchodzące święta będą bez wątpienia udane i przepełnione radością. A jeśli ktoś chciałby jeszcze coś artystyczne przygotować na święta to organizatorzy warsztatów zaplanowali ku temu kolejna okazję. W sobotę, 6 kwietnia, w nowowiejskiej świetlicy odbędą się warsztaty malowania wydmuszek. Zapraszamy!

 

 

Podobne tematy: Nowa Wieś

Zobacz także