Bajkowe podróże z literaturą dziecięcą

05.03.2018 21:55     179
Bajko podróż z Aleksandrem Puszkinem. fot. Mariusz Marcysiak
Dzieci wysłuchały bajki o złotej rybce. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Bajkę czytali aktorzy z teatru Grup Zaplecze. fot. Mariusz Macysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Czytanie to tylko część niedzielnej zabawy. fot. Mariusz Marcysiak Był też czas na wspólne przygotowanie bohaterów tej morskiej opowieści. fot. Mariusz Marcysiak Na koniec dzieci zamieniły się w aktorów i przedstawiły swoją bajkę o złotej rybce. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Reguły

Któż z nas nie chciałby na swojej drodze spotkać złotej rybki, która spełniłaby nasze życzenia. Te przyziemne i te najskrytsze.


Bajką Aleksandra Puszkina „Złota Rybka” dzieci z Reguł rozpoczęły podróż po światowej literaturze dziecięcej. Podróż pełną przygód i pouczających morałów. Jest to pierwsza bajka, jaka została zaprezentowana w zorganizowanym przez sołtys i radę sołecką Reguł cyklu „Poznajmy literaturę dziecięcą z różnych stron świata”.

 

Nie od dziś wiadomo, że czytanie dzieciom bajek ma istotny wpływ na ich wszechstronny rozwój i powinno być tak samo naturalne jak chodzenie i zabawa. Czytania, chodzenia i zabawy nie zabrakło w niedzielę, 4 marca, w Regułach. Świetlica przy Wiejskiej ponownie wypełniła się maluchami, gotowymi do bajkowej podróży i wspaniałej zabawy.

 

Zapada cisza i aktorzy z teatru Grupa Zaplecze rozpoczynają czytanie jednej z najbardziej znanych bajek. Któż z nas nie zna bajki o rybaku i złotej rybce. Historii ludzkiej natury niepotrafiącej docenić tego co już posiada i ciągle chce więcej, więcej i więcej.

Czarujący, bajkowy klimat stworzony przez aktorów z teatru Grupa Zaplecze niemal natychmiast przeniósł wszystkich do krainy, w której toczyła się przygoda rybaka, jego żony i złotej rybki.

 

Niedzielne czytanie w Regułach nie było zwykłym czytaniem. Była to interaktywna zabawa z bajką, w której wszyscy, którzy tego dnia zawitali do świetlicy, wzięli udział. Dzieci, rodzice, opiekunowie i aktorzy wspólnie stworzyli morski pejzaż, w którym toczyła się akcja tej wyjątkowej bajki. Nie zabrakło również wielu zabaw z bohaterami, a dokładniej własnych interpretacji bajki.

 

To było bardzo miłe i rodzinne niedzielne popołudnie z bajką „Złota Rybka”. Bajką, której morał jest godny polecenia zarówno dla małego, jak i dużego słuchacza.

 

Cykl: „poznajmy literaturę dziecięcą z różnych stron świata” jest finansowany z funduszu sołeckiego sołectwa Reguły.

 

 

Zobacz także

Zawiadomienie o braku wody

Zawiadomienie o braku wody Data wydarzenia: 23.07.2018

Przerwa w dostawie wody do nieruchomości położonych w miejscowości Reguły przy ul. Berberysowej (odcinek od nr 17 do ul. Torfowej)
oraz ul. Torfowej.

czytaj więcej
Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka w parku w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Dziecka w regulskim parku 13.06.2018 08:05

Cóż to była za impreza! Impreza na magicznej wyspie, która powstała w minioną niedzielę, 10 czerwca, w parku w Regułach. Wyspie radości, marzeń i wspaniałej zabawy.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne Data wydarzenia: 15.06.2018

Podczas ostatnich przed wakacjami warsztatów uczestnicy przygotują przepyszne owocowe desery, orzeźwiającą lemoniadę i chrupiące gofry (15 czerwca, godz.15:30).

czytaj więcej
Debiuty - wystawa fotografii mieszkańców gminy (foto UG)

Wystawa fotografii 15.05.2018 09:10

W życiu każdego fotografa jednym z najważniejszych dni jest ten, kiedy to po raz pierwszy w wystawowej sali prezentuje swoje prace w formie dużych odbitek. Ten wyjątkowy dzień nastał dla uczestników warsztatów fotograficznych, które w roku 2016 i 2017 odbyły się w Michałowicach i Regułach.

czytaj więcej
Rodzinne Warsztaty Świąteczne w Regułach. fot. Małgorzta Posel

Rodzinne warsztaty świąteczne 18.03.2018 19:35

W atmosferze znakomitej zabawy mieszkańcy Reguł przygotowywali wielkanocne girlandy, wianki i świąteczne kartki.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Gordonki. fot. Mariusz Marcysiak

Gordonki bawią i uczą w Regułach 22.02.2018 12:50

Gordonki – czyli jak rozwijać zdolności muzyczne naszego dziecka.

czytaj więcej
Przedstawienie Gdy pierwsza gwiazdka zaświeci . fot. Mariusz Marcysiak

Wizyta Mikołaja w Regułach 11.12.2017 10:10

Już od kilku dni po gminie Michałowice podróżuje Mikołaj z prezentami. Ty, razem ten wyjątkowy i długo oczekiwany gość odwiedził dzieci z Reguł. Ależ to było radosne spotkanie!

czytaj więcej
Warsztaty świąteczne w regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty świąteczne w Regułach. 04.12.2017 19:40

Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne to chyba najmilszy upominek dla naszych najbliższych. Świadczący o tym jak ważni są dla nas, a przede wszystkim świadczący o naszej pamięci o nich.

czytaj więcej
Zabawa Andrzejkowa seniorów z Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa seniorów - Reguły 25.11.2017 12:40

Andrzejki, to ostatni moment na dobrą zabawę przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Z tej okazji skorzystali seniorzy z Reguł i zorganizowali swoją pierwszą zabawę andrzejkową.

czytaj więcej