18.12.2019 11:35

Bal Choinkowy, czyli świetna zabawa w Opaczy-Kolonii

95
Jak co roku samorządowcy z Opaczy-Kolonii tuż przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowali dla najmłodszych mieszkańców sołectwa bal pełen atrakcji.

Oczywiście jak przystało na prawdziwy bal nie brakowało na min przebrań w bajkowych bohaterów. A wszystko odbyło się 15 grudnia, w świetlicy przy ul. Ryżowej 90. Dosłownie dzień po spotkaniu wigilijnym, w którym uczestniczyli dorośli mieszkańcy, tym razem świetlicę opanowały dzieci.

Zabawę poprowadziły dwa elfy, pomocnicy świętego Mikołaja, więc to, że odwiedzi dzieci z Opaczy-Kolonii było pewne na 100 procent. Zanim jednak to nastąpiło dzieci bawiły się razem z elfami, a trzeba dodać, że pomysłów na świetną zabawę im nie brakowało. Tańce, konkursy, a nawet pokazy magii bawiły wszystkich bez względu na wiek, także rodziców. Wiele się działo, więc organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek, które pozwolił doładować energetyczne baterie.

Dwie godziny minęły niemal jak kilka minut. No ale nie od dziś wiadomo, że przy dobrej zabawie czas płynie znacznie szybciej. Nagle nie wiadomo skąd, rozbrzmiewa dźwięk dzwonka. Był to oczywiście dzwonek św. Mikołaja, który właśnie zajechał do Opaczy-Kolonii. W tym momencie w świetlicy nie było już nic ważniejszego od Mikołaja. Dzieci odprowadziły gościa do jego tronu i kiedy tylko na nim zasiadł rozpoczęło się rozdawanie prezentów. To była długa kolejka, bo wszystkie dzieci były grzeczne i zasługiwały na prezenty. Na szczęście worek, z którym przyjechał Mikołaj był tak olbrzymi, że prezentów wystarczyło dla wszystkich. I nikt nie dostał rózgi.

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii został sfinansowany z funduszu sołeckiego sołectwa Opacz-Klonia.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także