27.06.2022 08:45

BEZPIECZNE LATO – DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W GMINIE MICHAŁOWICE

56
Wakacje i urlopy czas zacząć. Korzystając z uroków lata, warto pamiętać o bezpieczeństwie i zdrowym rozsądku, aby wszyscy powrócili do swoich zajęć w zdrowiu i z naładowanymi akumulatorami.

Ratownicy ze Stowarzyszenia RES [Ratownictwo Edukacja Sport], strażacy z OSP w Nowej Wsi, ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, pracownicy GOPS gminy Michałowice i instruktorzy z Centrum Edukacyjnego „Świadomy Kierowca” podczas specjalnego pikniku, który odbył się w niedzielę 26 czerwca na parkingu przed Urzędem Gminy Michałowice opowiadali i pokazywali, jak bezpiecznie spędzić wakacyjny czas. 

Dlatego też tak ważnym była obecność na niedzielnym pikniku? W jego trakcie można było nauczyć się resuscytacji krążeniowo-oddechowej, jak pomóc osobie dławiącej się, wykonać prawidłowy opatrunek i ułożyć w bezpiecznej pozycji. Była też okazja do zwiedzenia karetki pogotowia, wozu strażackiego i obejrzenia pokazów pozoracji wydobycia rannej osoby z samochodu oraz symulacji zajścia drogowego, w którego efekcie rannych było kilka osób.  

Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszył się symulator dachowania oraz namiot z bezpłatnymi testami na m.in. HIV, HCV i kiłę. Natomiast, jak ogromny wpływ na nasze zdrowie mają narkotyki i inne uzależnienia można było się przekonać na stoisk GOPS-u.

Wypadało również odwiedzić towarzyszącą piknikowi wystawę plenerową, na której prezentowane były wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa, które prowadzą: Gmina Michałowice, Policja z Komisariatu Policji w Michałowicach, strażacy z OSP w Nowej Wsi i Stowarzyszenie RES. 

Niedzielny piknik „Dzień Bezpieczeństwa w gminie Michałowice” to był naprawdę dobrze spędzony czas na starcie wakacji. Oczywiście prócz pokazów edukacyjnych na pikniku nie mogło zabraknąć innych atrakcji, jak: malowanie buziek, mega bańki mydlane, balonowe cudaki, przepyszne lody i rewelacyjny żurek.

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Stowarzyszenie RES

Zobacz także