18.12.2019 11:00

Co się stało z Mikołajem?

68
„Jestem Bąbel, skrzat. Otrzymałem arcyważne zadanie. Nadchodzi czas rozdawania prezentów, a Mikołaj zapadł się pod ziemię. Muszę go odnaleźć. Zaprzęgam więc Rudolfa i ruszam na poszukiwania. A razem ze skrzatem w poszukiwania Mikołaja wyruszyły dzieci z Reguł.

Do świątecznego poszukiwania Mikołaja, najmłodszych mieszkańców sołectwa Reguły zaprosiła sołtys, Magdalena Krajnik-Partyka i rada sołecka. A odbyło się ono w niedzielę, 15 grudnia i wartym podkreślenia jest fakt, że sporo poszukiwaczy zgłosiło się tego dnia do świetlicy przy ulicy Wiejskiej.

Na szczęście poszukiwania nie były zbyt rozległe, choć przedstawienie teatralne w wykonaniu artystów z teatru Tak przeprowadziło dzieci przez kilka egzotyczny i bajkowych miejsc. Była Arizona, Afryka, Skandynawia i kraina czarnoksiężnika. To była piękna opowieść przeplatana równie piękną muzyką. Oczywiście zakończyła się ona szczęśliwie, ponieważ święta Bożego Narodzenia bez Mikołaja nie mogą się odbyć.

Przekonały się o tym dzieci z Reguł, które na zakończenie spektaklu odwiedził Mikołaj z ogromnym workiem prezentów. Dodajmy, że wszystkie dzieci były bardzo odważne i bez obaw podchodziły do Mikołaja, a nawet pozowały z nim do zdjęć.  

Spektakl został sfinansowany z funduszu sołeckiego sołectwa Reguły.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Reguły

Zobacz także