Co to był za bal... - zabawa karnawałowa w Sołectwie Komorów. Foto: bz
Co to był za bal... Diabolina z baśni O królewnie Śnieżce. Foto: bz. Blada twarz. Foto: bz Co to był za bal... Katarzyna Parzyńska, radna, w przebraniu muszkietera. Foto: bz. Morscy korsarze. Foto: bz Wspólne tańce przy muzyce. Foto: bz. Zabawa. Foto: bz. Król był jeden! W tej roli Artur Kostera, sołtys. Foto: bz. Król i jego świta. Foto: bz. Tańce w kółeczku! Foto: bz.
Podobne tematy: Sołectwo Komorów

W ostatnią sobotę karnawału bawili się mieszkańcy sołectwa Komorów. Tym razem tematem imprezy był świat bajek i baśni. Zabawa ostatkowa była bardzo udana.


Organizatorzy witając gości życzyli szampańskiej, wspaniałej zabawy! W tym roku był to bal w krainie bajek i baśni. Zatem na parkiecie królował król – Artur Kostera, sołtys i jego żona, tego dnia oczywiście jako królowa.

I jak przystało na bajkowy bal były krasnale, księżniczki, czerwony kapturek, nie było wilka, a szkoda. Była za to diabolina, z bajki o królewnie Śnieżce, także postaci z filmów i bajek, był winnetou, muszkieterzy i muszkieterki, alladyn. Zabawa była wyjątkowa, mieszkańcy sołectwa mają wspaniałe poczucie humoru i potrafią się świetnie bawić! Gratulujemy!
 

Impreza karnawałowa rozpoczęła się wieczorem, ale najwięcej tancerzy przybyło około godziny dwudziestej. Podczas zabawy dominowała polska muzyka popularna. I wszyscy zgodnie twierdzili, że przy takiej muzyce zabawa jest najlepsza! Był wężyki, pociągi i inne kombinacje taneczne, które do zabawy włączały wszystkich uczestników. Odbyły się konkursy, które  wyzwalały nie lada emocje. Były również tanga, rock and role, cza cza i inne tańce.

 

Podczas zabaw karnawałowych sami uczestnicy zapewniają atrakcje kulinarne. Dlatego na stołach, są potrawy przygotowane własnoręcznie. Atrakcją, która też już jest tradycją, są pączki. Tak też było i w tym roku. Pączki - poczęstunek od wójta Krzysztofa Grabki, był miłą, słodką niespodzianką, ale też przypomnieniem, że to ostatki i koniec karnawału. Na szczęście kolejny karnawał już za rok! Do zobaczenia!   

 

Warto dodać, że zabawy w okresie karnawału w sołectwie organizowane są od kilku lat. Zainteresowanie nimi jest ogromne, bawią się zarówno starsi jak i młodsi mieszkańcy. A rozchodzący się goście wyrażali nadzieję na kontynuowanie tradycji zabaw tanecznych w karnawale. 

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Teatrzyk dla dzieci Złota kaczka

Teatrzyk dla dzieci "Złota kaczka" Data wydarzenia: 24.03.2018

Sołtysi i Rady Sołeckie Nowej Wsi, sołectwa Komorów i Pęcic Małych zapraszają dzieci na teatrzyk, pt. "Złota kaczka" (24 marca; Nowa Wieś - godz. 11:00, Komorów - godz. 12:30, Pęcice Małe - godz. 14:15).

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów. Foto: bz.

Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów 18.12.2017 09:05

Wigilia w sąsiedzkim gronie w sołectwie Komorów na dobre wpisała się w tradycję tej miejscowości. Mieszkańcy tłumnie przybyli do świetlicy W kaliszowym gaiku, aby razem świętować czas przyjścia Jezusa Chrystusa na świat. W świątecznym spotkaniu uczestniczyli radni gminni, z jej przewodniczącą Elżbietą Biczyk na czele, a także Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, żoną i ksiądz proboszcz Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Idą święta – warsztaty ozdób świątecznych w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz.

Idą święta – warsztaty ozdób świątecznych w Kaliszowym Gaiku 11.12.2017 12:30

Tradycyjnie już przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z sołectwa Komorów spotkały się na warsztatach podczas których robiły świąteczne ozdoby. Świątecznie przystrojona została również świetlica w Kaliszowym Gaiku.

czytaj więcej
Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów; Foto: bz

Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów 25.09.2017 10:10

To było pożegnanie lata, które odbyło się w drugi dzień astronomicznej jesieni – 23 września mieszkańcy sołectwa Komorów spotkali się w Kaliszowym Gaiku na wspaniałej sąsiedzkiej zabawie!


czytaj więcej
SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW Foto bz.

SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW 11.09.2017 12:05

Mieszkańcy sołectwa Komorów tradycyjnie spotkali się w świetlicy w Kaliszowym Gaiku, zebranie zwołał i prowadził Artur Kostera, sołtys, a także Katarzyna Parzyńska, radna. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy, pracownicy urzędu, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, a także radni z terenu naszej gminy.


czytaj więcej
WIANKI - powitanie lata w Kaliszowym Gaiku

WIANKI - powitanie lata w Kaliszowym Gaiku 25.06.2017 10:40

Mieszkańcy sołectwa Komorów powitali lato wspólną zabawą i potańcówką. W festynie uczestniczył Krzysztof Grabka. Wszyscy świetnie się bawili!

czytaj więcej
Wielka Sobota w sołectwie Komorów

Wielka Sobota w sołectwie Komorów 18.04.2017 09:35

Wielką Sobotę w świetlicy w Kaliszowym Gaiku odbyło się świecenie pokarmów. Zgromadziło się wielu mieszkańców sołectwa Komorów.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne emerytów z sołectwa Komorów; foto. bz.

Spotkanie wielkanocne emerytów z sołectwa Komorów 07.04.2017 09:40

Spotkanie wielkanocne seniorów z Koła Emerytów i Rencistów sołectwa Komorów odbyło się w świetlicy w Kaliszowym Gaiku. Wśród zaproszonych gości znalazł się między innymi wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, radna Katarzyna Parzyńska, sołtys Artura Kostera i ksiądz prałat Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Wiosenne porządki w sołectwie Komorów. Foto: bz.

Wiosenne porządki w sołectwie Komorów 05.04.2017 20:45

Wiosną, tradycyjnie już, mieszkańcy sołectwa Komorów sprzątają swoją miejscowość. Akcję: wiosenne porządki zorganizował Artur Kostera, sołtys wraz z radą sołecką oraz Katarzyna Parzyńska, radna.

czytaj więcej