18.06.2019 09:00

Cuda Wianki 2019

281
Lato w tym roku rozpoczęło się świetną zabawą podczas pikniku w Michałowicach.

Wspólna inicjatywa osiedli: Michałowice i Komorów oraz sołectw: Michałowice-Wieś, Opacz Mała i Reguły, a także michałowickiej biblioteki okazała się ciekawym wydarzeniem plenerowym, w trakcie którego mieszkańcy naszej gminy mieli wiele okazji do dobrej zabawy połączonej z edukacją ekologiczną i ratownictwem przedmedycznym.

Dokładnie 15 czerwca na terenach zlokalizowanych przy zbiornikach retencyjnych w Michałowicach już od godzin wczesnopopołudniowych czekały atrakcje, z których nie sposób było nie skorzystać. Pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu ratowników z Moto Auto Klub oraz strażaków z OSP Nowa Wieś, wicie wianków, kręcenie balonowych cudaków, malowanie toreb, dekorowanie doniczek, kącik zagadek z biblioteką w Michałowicach, stoisko z ogrodowymi ozdobami, punkt informacyjny schroniska w Milanówku i wiele, wiele innych okazji do wspaniałej zabawy.

Na pikniku nie zabrakło również konkursów, choćby turnieju miejscowości i gminnego konkursu na wianek. Największe emocje oczywiście towarzyszyły turniejowi miejscowości, w którym udział wzięły: osiedle Komorów, osiedle Michałowice, Reguły, Sokołów i drużyna OSP Nowa Wieś. Na początek drużynowy slalom na nartach, następnie wbijanie gwoździa na jak najmniejszą ilość uderzeń, wyścig z jajem i rywalizację kończył rzut kaloszem do celu. Najskuteczniejszą drużyną w turnieju okazała się drużyna osiedla Komorów, kolejne miejsca zajęli: 2 – Sokołów, 3 – osiedle Michałowice, 4 – OSP Nowa Wieś i 5 – sołectwo Reguły. Z głośników rozbrzmiewały fanfary, a organizatorzy zaprosili zwycięzców na scenę i ogłosili, że nagroda specjalna, którą jest „uśmiech pani wójt odciśnięty w betonie uzbrojonym” trafia do drużyny z Komorowa.

Tożsama nagroda specjalna trafiła również do zwycięzców gminnego konkursu na wianek. Głosowanie, które odbywało się w trakcie pikniku i w którym oddano 186 głosów wyłoniło triumfatora spośród 11 uczestników, w tym: KGW Pęciczanki, KKK w Suchym Lesie, KGW Graniczanki, sołectwo Opacz Mała, sołectwo Reguły, KGW Dziewczyny z Komorowa, biblioteka w Michałowicach, KGW z Nowej Wsi, Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów Komorowianie oraz osiedle Michałowice. I właśnie osiedle Michałowice głosami uczestników pikniku uwiło najpiękniejszy wianek i zdobyło pierwsze miejsce w konkursie.

Gorące i słoneczne sobotnie popołudnie było także okazją do udziału w jeszcze jednej inicjatywie, a mianowicie zbiórce funduszy na rehabilitację czwórki dzieci z naszej gminy z diagnozą autyzmu. Można było to zrobić podczas licznych licytacji, wśród których uczestnicy licytowali m.in.: kawę z panią wójt na tarasie Urzędu Gminy Michałowice, sesję foto z Martą Ożóg, lekcję tenisa, vouchery na ubezpieczenia u Juniora, do restauracji Magazyn 5, obiad dla całej rodziny by Pascal Brodnicki, kolację z winem dla dwojga w Polna Michałowice, zajęcia kajakowe na basenie lub voucher na spływ, a także ozdoby do ogrodu oraz obrazy Alicji Ziętek i Rafała Ekwinskiego.

Piknik „Cuda wianki” zakończyła wspólna zabawa przy muzyce, ognisku i grillowaniu, ale nim to nastąpiło uczestnicy odtańczyli wspólny taniec w kręgu.

 

 

Podobne tematy: Michałowice

Zobacz także