Cykliczne zajęcia w Granicy

13.10.2016 20:50     525
Zajęcia sportowe - ZUMBA w Granicy
Kurs tańca (foto Agnieszka Paradowska) Rytmika dla smyka (foto Agnieszka Paradowska) Pilates (foto :Agnieszka Paradowska)
Podobne tematy: Osiedle Granica

Od października, w świetlicy w Granicy odbywają się zajęcia zumby, kurs tańca towarzyskiego, rytmika dla smyka oraz pilates.


Zumbę prowadzi instruktorka Monika Adamiak. Propozycja tych zajęć spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, w spotkaniach uczestniczy przeszło 70 osób, w różnym wieku. Zumba to połączenie elementów tańców latynoamerykańskich oraz aerobiku. Warto dodać, że ćwiczenie to znakomicie wpływa na sprawność i dobrą sylwetkę. (wtorki, godz.19.00)

 

Kurs tańca prowadzi Marcin Tumasz. W zajęciach uczestniczy ponad 60 osób. Tańczą panie i panowie,  młodzi i starsi mieszkańcy Granicy. Uczestnicy uczą się tańców dyskotekowych i tańców klasycznych. (środy, godz. 19.45)

 

Rytmika dla smyka to propozycja dla najmłodszych mieszkańców Granicy.  Maluszki bawią się przy muzyce razem ze swoimi mamami, babciami i opiekunkami. Naśladując prowadzącego, Jacka Grabowskiego, robią pociągi, bawią się w talerzyki i kamyczki, tańczą. (wtorki i czwartki w godz. 11.00-11.30)

 

Zajęcia zostały zorganizowane przez radnych i zarząd osiedla, są finansowane z funduszu osiedla Granica.

 

W granickiej świetlicy odbywają się także zajęcia pilatesu, które są współfinansowane z funduszu sołectwa Nowa Wieś. Prowadzi je instruktor, Maja Niderla.  (wtorki i czwartki w godz. 9.15-10.15).   

 

 
 
Opublikowane przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także

FESTYN RODZINNY W GRANICY; Foto: bz.

FESTYN RODZINNY W GRANICY 13.06.2018 08:00

W sobotę, 9 czerwca, radni oraz Zarząd Osiedla Granica zorganizowali festyn rodzinny dla mieszkańców Granicy. Zabawa, jak zwykle, była udana. Dopisała pogoda, dopisali mieszkańcy, którzy licznie przybyli na plac zabaw „Granicka polanka” przy ulicy Poprzecznej w Granicy. Atrakcji było co nie miara.

czytaj więcej
Wesołego Alleluja - spotkanie świąteczne w Granicy. Foto: bz

Wesołego Alleluja - spotkanie świąteczne w Granicy 26.03.2018 19:05

W sobotę, tuż przed niedzielą palmową, odbyło się świąteczne spotkanie seniorów z Granicy. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, radni z Granicy, przewodniczący i przedstawiciele Zarządu Osiedla Granica. Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński poprowadził wspólną modlitwę.

czytaj więcej
Piosenka włoska i Święto Kobiet w Granicy. Foto: bz.

Piosenka włoska i Święto Kobiet w Granicy 04.03.2018 21:25

4 marca, w granickiej świetlicy odbył się koncert największych włoskich przebojów. Koncert zorganizowali radni i Zarząd Osiedla Granica.

czytaj więcej
Święto Niepodległości w Granicy

Święto Niepodległości w Granicy 13.11.2017 14:55

W niedzielę, 12 listopada, mieszkańcy Granicy spotkali się, aby uczcić 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Obejrzeli monodram Ego te absolvo w wykonaniu Huberta Kułacza, a także śpiewali pieśni patriotyczne. W wieczorze uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną.

czytaj więcej
ZEBRANIE MIESZKAŃÓW OSIEDLA GRANICA; Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA GRANICA 19.09.2017 08:35

Zebranie mieszkańców osiedla Granica odbyło się 18 września, prowadził je Paweł Łąpieś, przewodniczący zarządu, a także radni z Granicy: Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka.

czytaj więcej
Zajęcia plastyczne w Granicy, foto: bz

ZAJĘCIA PLASTYCZNE W GRANICY 08.02.2017 10:45

W tym roku, w świetlicy w Granicy rozpoczął się cykl warsztatów plastycznych dla dzieci, który finansowany jest z funduszu osiedla. Każde zajęcia są poświęcone innemu zagadnieniu, odbywają się raz w tygodniu. Prowadzi je Grzegorz Ojrzyński, artysta plastyk.

czytaj więcej
Zabawa karnawałowa w Granicy; foto: bz

Karnawał w Granicy 05.02.2017 13:15

W sobotę, czwartego lutego odbył się bal karnawałowy w Granicy. Zorganizowany został przez radnych i zarząd osiedla, bawiło się wielu mieszkańców Granicy.

czytaj więcej
Piosenki Ireny Jarockiej w Granicy - artyści i organizatorzy. Foto: bz

Piosenki Ireny Jarockiej w Granicy 09.01.2017 12:00

W niedzielę, 8 stycznia, w świetlicy w Granicy odbył się koncert Ludmiły Małeckiej, która śpiewała piosenki Ireny Jarockiej. Na fortepianie towarzyszył artystce Artur Grudziński.

czytaj więcej
„Inne dzieci” - projekcja filmu w Granicy

„Inne dzieci” - projekcja filmu w Granicy 06.12.2016 11:45

Projekcje filmów to kolejna, ciekawa propozycja radnych i Zarządu Osiedla Granica dla mieszkańców. Wyświetlony został film dokumentalny „Inne dzieci”, będący opowieścią o dramatycznym losie dzieci z Ugandy, które pragną lepszego życia.

czytaj więcej
Andrzejki – Granica 2016 - uczestnicy zabawy andrzejkowej

Andrzejki – Granica 2016 28.11.2016 11:05

Ostatnie dni listopada – to w całym kraju czas zabaw andrzejkowych. Podobnie było w Granicy. Mieszkańcy bawili się podwójnie. Organizatorzy mieli tyle zgłoszeń uczestnictwa w zabawie, że zaproponowali mieszkańcom dwa terminy.

czytaj więcej