18.12.2018 09:10

Danza i Bolero na scenie w Nowej Wsi

186
Energetyczne, esencjonalne i porywające. Takie było widowisko Danza i Bolero, które w piątek, 14 grudnia, mieszkańcy Nowej Wsi mogli zobaczyć na scenie nowowiejskiej świetlicy.

To już druga podróż z kulturą hiszpańską, na którą mieszkańców zaprosili radni, sołtys oraz rada sołecka. I tak, jak to było niemal miesiąc temu publiczność dopisała, a widowisko dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń. W imieniu organizatorów mieszkańców powitała i zaprosiła na tą wyjątkową przygodę radna, Elżbieta Biczyk.

W pierwszej części widowiska – Danza – tancerki zaprezentowały kompozycje choreograficzne oparte na różnych tańcach pochodzących z półwyspu iberyjskiego. Nie zabrakło w niej dawnego tańca hiszpańskiego, clasico español, flamenco i tańca nowoczesnego. Danza to swoiste połączenie historii z teraźniejszością, gdzie tak przedstawiona prezentacja stwarza niesamowite widowisko.

Równie niesamowicie było jednocześnie podczas drugiej części, na którą złożyła się przygotowana przez Małgorzatę Matuszewską choreografia Bolero. Z głośników rozbrzmiewa „Boléro”, utwór Maurice’a Ravela, a na scenie pojawiają się cztery tancerki, które przemawiają do widowni za pomocą wachlarzy. Tak jak w utworze Ravela, tak i na nowowiejskiej scenie napięcie ciągle rosło i widowisko z minuty na minutę zachwycało coraz bardziej i bardziej.

Perfekcja wykonania obecna była w każdej z dwóch części widowiska, a podróż, w którą artystki zabrały nowowiejską publiczność była dla wielu osób niezapomnianą. Niestety czas nieubłaganie płynie i ta hiszpańska podróż dobiegła końca, jednak publiczność owacją na stojąco zachęciła tancerki do jeszcze jednego występu bis, który był swego rodzaju kompilacją piątkowego widowiska. Czyli – energetycznie, esencjonalnie i porywająco.

Widowisko Danza i Bolero zostało sfinansowane z funduszu sołeckiego sołectwa Nowa Wieś.

Podobne tematy: Nowa Wieś

Zobacz także